• @adolf2 çıkarımının sığ olduğunun farkındasındır diye umuyorum. Hani bilmeden konuşuyorsun dedin ya, senin bildiğini varsayarak bir çıkarım yürütmeye çalışalım.
  Ben medyada açıklanmayan bazı verileri inceler şüphe duyarım. İnceleyip bulduğum verilerden birisi de Türkiye'ye dışarıdan faturasız bir şekilde 7 Milyar Dolar paranın girmiş olmasıydı. İnternette de araştırırsan bulabilirsin bu 7 milyar dolar fazla çıkıyor ve nereden geldiği bilinmiyor. Önceki sene de çok farklı değildi bu rakam 5 milyar dolardı.
  Sence nereden geliyor bu paralar? Vergisiz ticaretten ve illegal yollardan ülkeye sokulan paralardan değil mi?
  Şimdi bir düşünelim. Bu para legal yollarla ülkemize sokulsaydı (nereden geldiği önemli değil) biz vergi alacaktık ve ülkemiz en az 1 milyar dolar daha zenginleşecekti. 1 milyar doları azımsama, 3 milyar euro için dünyanın suriyelisini almayı kabul ettik.

  Şimdi sen bana diyorsun ki adam x ülkenin ambargosunu kırarak bizim ülkemizde kara para aklamış ve bizim ülkemize faydalı olmuş size ne? O paralar sana bana değil, kızına eşine aldığı yatlara katlara çiftliklere özel uçaklara gitti. Biliyorsun değil mi?

  He bir de ben sistemi anlatayım sana. Kara para aklanırken, para ülkeye sokulur ve mevduat veya taşınmaz mal haline getirilir bu sırada tepedekiler ve o parayı aklayan kişi %10'ar komisyon alır. Ve sen gelmiş şimdi bize bu adam ülke için iyi şeyler yaptı. Size ne diyorsun ve biz bilmeden konuşuyor oluyoruz değil mi?

  Ben hiç bir partinin sempatizanı değilim ama bir parti sempatizanlığı uğruna her yanlışa doğru diyen, gözü dönmüş insanlara da tepki veririm. Eğitim seviyesi arttıkça afakanlar basan bir kişinin rektör olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Durumun farkındasınız umarım...
  1 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.