• @DonQuixote bahsi geçen terör örgütü 2 ay önce yaptığı son düzenlenmesi ile birlikte şehir içi ve arazi birliklerini tek bir çatı altında yani YPS çatısı altında topladı. Bu da şehir içerisindeki saldırıları yapanlar ile kırsal kesim saldırılarını yapanların aynı militanlar olduğuna işaret ediyor.
  Öte yandan isimleri YPG, YPS, YDG-H (lağvedildi), öz savunma birlikleri olan bu örgütlerin hepsinin tek bir çatı altında toplandığını ve bu çatının da bizlerin gözünde bir örgüt olduğunu unutmamak lazım.
  DHKP-C de bu çatının altındaki bir oluşumdan başkası değildir. Bunlar sadece bölgesel olarak ayrılmış ve farklı isimlendirilmiş, aynı ailenin aynı kandan çocuklarıdır.
  Bu nedenle aralarında bir bağlantı olmadığını, bunların bağımsız hareket eden örgütler olduğunu söylemek de büyük bir yanılgı olur. PKK tarafından ele geçirilen gazetecileri, asker cesetlerini gidip de HDP milletvekilleri teslim alıyor da Hepar alamıyorsa arada HDP'den PYD'ye kadar aynı çatı altındaki oluşumların birbirinden bağımsız hareket edip eylemlerinden sadece kendilerini sorumlu tutmak, günümüzün başarılı siyaset oyunlarından biri olan böl-dikkat dağıt'a alet olmak anlamına gelir.
  0 1
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.