• öncelikle şunu belirtmek isterim ki yenilenebilir enerji kaynakları, birincil enerji kaynağı olarak kullanılamazlar. daimi olmamaları ve düşük verimleri bunda etkendir. ancak alternatif enerji kaynağı olabilirler (en azından şimdilik).
  her ülkenin coğrafi konumuna göre enerji potansiyeli vardır. türkiye burada şanslı sayılabilecek bir konumdadır. Avrupa ülkeleri yenilenebilir enerji potansiyeline baktığımızda türkiye, rüzgar enerjisinde birinci, güneşte, ispanya ile birinciliği paylaşmakta, jeotermalde ise altıncı sırada bulunmaktadır. Hidroelektik potansiyelimizde azımsanmayacak düzeydedir.
  Her ülke kendi potansiyelini bilmeli ve enerji yükünü fosil yakıtlar üzerinden biraz olsun almalıdır. Ayrıca hidrojen bir enerji kaynağı değil enerji taşıyıcısıdır.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.