• Bu sistem Avrupa'da uygulanıyor da henüz Türkiye'ye gelemedi daha haliyle.
  Bizse her sene 4+4 mü yapalım 3+5+2 mi oynatalım çocukları derdindeyiz hocalar da ne anlatacağını şaşırdı.
  0 0
 • Hocam aslında, 2005 yılından beri eğitim sistemimizin temelini oluşturmakta yapılandırmacılık, yazıyı editledim tekrar bakarsan son kısma :)
  0 0
 • Ben de ona hitafen dedim okudum yazıyı :) Biz de kağıt üzerinde olan şeylerin çoğu bilirsiniz ki uygulamada değildir.
  Firmalar Misyonumuz ve Vizyonumuz diye asarlar duvarlara sahibine sorsanız ne olduğunu ne yazdığını bilmez.
  Ben bir Yüksek mühendis olarak bu eğitim sistemiyle eğitim hayatımın hiçbir aşamasında karşılaşmadım. Ama avrupa'da var öğretmenle birlikte proje yürütülebiliyor. Çok da verimli oluyor. Bizde sanki bilerek eğitimi geri çekiyorlar. Anlamış değilim.
  0 0
 • dediğim gibi aslında şu an yürürlükte olan bu, bunu uygulamaya çalışan çok gayretli öğretmenlerimiz var fakat bunlar sahilde bir kum tanesini geçmez, dediğiniz gibi. ama durumu sadece öğretmenlerin üzerine atmak da çok doğru değil. 65 kişilik sınıfta hangi yapılandırmacılık?
  0 0
 • Malesef öyle ama inanın yüksek lisanslarında da durum böyle. Sınıf 10 kişi olsa da öğretmenlerin genelinde eğitim sistemi anlayışı anlat geç üzerine. Case study yapan çok çok nadir sayıda kişi var.
  Eğer bir öğretmen özel sektörden hikayeler anlatıyorsa o bizim için çok iyi hoca oluyor. Halbuki o akademisyenin bizimle beraber özel sektörden aldığı projeyi çözmeye çalışması veya bir vaka projesini hazırlayıp danışmanlık vererek öğretmesi lazım. Lider öğretmen anlayışının olmadığı bir sistemdeyiz ama bunu uygulayabilecek eğitimcilerin ilk önce bu eğitimi alması lazım. Akademisyenlerin de eğitilmesi lazım şu aşamada
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.