• 3. Dünya savaşına az kaldı.
  Koşacaklar şimdi amerika abilerinin yanına.
  Peki kim cürret edecek suriyeyi korumaya; tek akla gelen rusya. Eee rusyanın da kardeşi çookk hadi bakalım çıkın işin içinden.
  0 0
 • orada şöyle bir kutuplaşma olacak. Rusya-İran-Çin ittifakı olacak diğer taraf ise çok daha uluslu. Dünya savaşlarında da hep böyle olmuştur, ittifak ve mihver devletleri 3-5 ülke onların karşısındakiler ise tüm dünya. Burada en büyük zararı ise görecek ülke Türkiye'dir. Rusya ve ortadoğuyu kaybeden Türkiye'nin ticareti biter, Amerika'yı kaybeden Türkiye'nin ise ekonomisi ve olmayan iç huzuru biter. İç savaş ve terör daha da artar. Şu anda denge politikasını bozan herşey bizi topun ucuna sokar.
  0 0
 • Peki sence böyle bir savaş olsa türkiye bu savaşa girmeli mi ? Girerse safı ne olmalı ? @armin
  0 0
 • Kesinlikle uzak durmalı. Girerse en büyük zararı Türkiye görür. Diyelim ki Rusya ile ittifak yaptı (imkanı yok bence) 3 tarafı açık olduğu için batı üslerinden gelen donanmaların ve uçak taşıyan gemilerin ilk hedefi olacaktır. Kara birlikleri olursa ise Yine Türkiye'den girip ortadoğuya ilerlemek zorunda kalacaklardır. Kimse Rusya'ya kara birlikleriyle giremez.
  ABD ittifakı olursa da Rusya'ya çok yakın olacaktır. Dünya'nın en büyük 2. askeri gücü Rusya'ya hem yakın olup hem de düşman olmak pek akıl karı değil. Öte yandan artık savaşlar nükleer olacaktır ben eminim ki hem Rusya hem de ABD gerekli sığınakları ayarlamışlardır. Türkiye direk arada silinir kalır.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.