• şimdi dostlaım avrupa birliğinin kurucu ülkelerinden birinde yaşayan ve ab hukuku bilen biri olarak söylüyorum ki gereksiz bir tartışmadır türkiye hiç bir zaman ab üyesi olamayacaktır. böyle birşeyi ab ülkeleri kesinlikle onaylamaz. yalnızca schengen e tam üyelik alabilme şansımız vardır. bununda türk gençlerinin ilim sanat ve dünya görüşü kazanması açısından çok olumlu olacağını düşünüyorum şuan eğitim t gümrük gibi alanlarda ab üyesiyiz yani etimizden sütümüzden faydalanıp bizi dışarda bırakıyorlar.. mensubu olduğum siyasi parti HEPAR ın programında bu rezalet durumun derhal feshedilmesi ve bağımsız türk devletleriye aynı yapılanmanın oluşturulması çalışmalarına başlanması vardır.

  bazı örnekler: ben bir italya vatandaşı olarak kimlik ile TC ye girip elimi kolumu sallayarak çıkabilirim dokunan olursa napıorsun sen ben italya vatandaşıyım deyip canlarını yakarım. benim milletimin insanları vize kuyrularında süründürülür parları alınır vizeyi alsa bile girişte bir sürü sorgu sual aşağılanmayla karşılaşır...
  üretim yapan almanya italya fransanın malları düşük vergilenmeyle bir güzel tc pazarına girer kanımızı içer şerefsizler ama biz ab ye giremeyiz.. en büyük sebebi 80 milyon nüfus ile parlementoda almanya ile birlikte en çok sandalyeye sahip olacak olmamız ve almanya fransa ittifakını bozabilecek olmamız.. hiç kimse müslüman bir ülkenin ab yi yönetmesine izin vermez. ha kürtlerin gerek eğitim seviyesi gerek kültür ve hayat anlayışlarıyla da ab ye uygun olmaması ve ayak uyduramayacak olması da ab devletlerinin haklı sebebleridir.. kürtlerin neden TC vatandaşlığı vardır ?? bu da ayrı bir sorunsal başka bir başlıkta tartışabiliriz
  0 0
 • Hocam yorumun gayet aciklayici ben baska birsey sorucam zamaninda hepara oy veren biri olarak. Osman pamukoglu neden cekildi? Siyasi baska planlari mi var?
  0 0
 • sayın kurucu başkan osman pamukoğlu siyasetçi olmayan bir siyasi liderdir bu sözümün anlamını iyi anlamaya gayret ediniz lütfen.
  HEPAR türk milletine mensup gençlerin geleceğini müdafa altına almak için kurulmuştur. osman paşa ne bahçeli ne de kılıçdaroğu gibi koltuk sevdalısı değildir makam için bu partiyi kurmadı o koltuk kaşgardan gagavuzya ya kadar türk milletine mensup fertlere aittir şahıslara değil .
  Kendine yakışanı yaptı ve gençlerin önünü daçtı davanın devamlılığını sağladı diğereri bahçeliyi koltuktan kazıya dursun paşa onurlu bir türk olarak parti içindeki ısrarlara karşı durarak koltuğu devretti şuan onursal başkanımızdır. kendi değimiyle türk milletinin belinde bir silahtır eğer türk milleti bir gün kullanmak isterse diye..
  0 0
 • hocam anladığıma göre italya'da yaşıyorsunuz. konuyla alakasız ama italya eğitimi ve dili ile ilgili bilgi verebilirmisiniz?
  0 0
 • eğiitim seviyesi imkanları yüksek kaliteli metodları da gayet başarılı lisans ve lisans üstü eğitimler ve yaşam masrafları ortalama bir türk genci için karşılaması malesef imkansız.! lakin burs olanakları çok çok geniş. genel olarak italyanca olmakla birlikte kaliteli üniversitelerde ingilizce bölümlerde var genelde ekonomi ve alt branşlarında olan bölümler ingilizce bende işletme yönetimi ve iktisat ingilizce olarak okudum italyanca bir latin dilidir ve latincenin değişik bir versiyonudur. sondan eklemeli çekimli ve artikelli,cinsiyetçi bir dildir konuşması kolay öğrenmesi zordur.lisans burda 3 yıl bu size 1 sene avantaj verir. tc deki gibi yurt ve ya kampüs sistemi yok. urban yani sokak üniversitesi diye tabir ediyoruz italyada.sosyal hayat çok renkli ve akıcı öğrenciler için.. kuzey italya daha pahalı olmakla birlikte daha medeni daha liberal ve açık fikirli. ilgili başlıklar olursa avrupa da rusya da veya abd de eğitim, hayatla ilgili bilgiler verebilirim zira dediğin gibi burda alakasız biraz
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.