• @OmarMukhtar kardeşim, ağzına sağlık o kadar güzel yazmışsın ki @CemUgr adeta yerin dibine girdi, tabi elbette bu söylediklerim senin doğruların şimdi gelelim esas doğrulara.

  Senin müslüman bacın sokakta yürüyemiyordu çünkü düşman askerleri bizim bacılarımıza laf atıyordu. Ülkenin genç neferleri eğitim haklarından yoksundu. Evinde Türk Bayrağı'nı gururla asamıyordun. İzin almadan toplu mekanlarda ve kahvelerde oturup sohbet edemiyordun. Hasta, yozlaşmış ve köhne bir Osmanlı Devleti vardı. Kaldı ki 1. Dünya Savaşı'na girip girmeme kararını dahi kendisi verememiş, Orta Doğu ve Arap Yarımadası'ndaki cephelerde savaşan Arap askerleri parayla satın alınmış veya kaçmış. Savaş süresince yaptığı cihat çağrısı bi halta yaramamış. Tüm bu olumsuzluklardan sonra savaş kaybedilmiş. Kazanılan tek cephe Çanakkale cephesidir.
  "Sonrasında imzalanan Sevr Anlaşması'nı da zaten Atatürk imzaladı dimi?" Neyse Sevr anlaşmasıyla ülkenin büyük çoğunluğu itilaf devletlerince paylaşılmış. Elde ne silah var ne asker bi bok kalmamış. Ardından büyük bir Milli Mücadele verilerek ulusun bekası için kararlar alınıp biz bu Sevr anlaşmasını nasıl ortadan kaldırsak diye canlar verilmiş,
  Bence asıl çekemez olan sensin, Osmanlı'ya ihanet etti dediğin adam milletine hizmet etti. Sen ve senin gibi düşünenler bunu burdan defalarca okusunlar. Türkiye'de yapılan devrimler ve inkılaplar, bizi bugün Mısır, Lübnan, Irak ve Suriye'den ayıran en hacimli özelliklerimizdir. Şimdi soruyorum, din diye bağnazca kız çocuklarını mal gibi alıp satan, onları okula göndermeyenler mi dini bütün, yoksa kadın erkek eşitliğine inanıp onları okula gönderip memlekete hakim, savcı, mühendis, doktor yapanlar mı daha dini bütün? Kur'an-ı Kerim oku diye başlar. Okumayan bir kız çocuğu nasıl annelik yapar nasıl bir evlat yetiştirir en büyük örneğisin kardeşim. Seni tekrar tebrik ediyorum.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.