• Kuzey Kore'nin lideri aynı zamanda dünyanın en genç devlet başkanıdır.
  Kuzey Kore kurucusu Kim II Sung'un 1994'te ölmesi Kim Jong Un'un babası olan Kim Jong İl'in başa geçmesini sağlamıştır.
  Sağlık sorunları yaşayan Kim Jong il de sağlık sorunları nedeniyle makamından ayrılmış ve makamını en küçük oğlu Kim Jong Un'a devretmiştir. 17 Aralık 2011'de başa gelen Kim Jong Un eğitimini İsviçre'de almıştır. 4 senedir ülkeyi yönetiyor ve asla denge politikası yürütmüyordur. Vatana ihanetten suçlu bulduğu amcası ve 5 yardımcısını 3 gün boyunca özellikle aç bıraktığı 120 köpeğe yem etmiştir. KCNA adlı bir yayın organı sayesinde sürekli ülke lehine olumlu ve yalan haberler yapıp saltanatını kuvvetlendirmeye çalışmıştır. 2012 yılında kendisini ülkenin en seksi erkeği seçtirmiş, 2015 yılında AIDS ve ebolayı yok eden bir aşı gerçekleştirdiklerini söylemiştir.
  Kore Halk Ordusunun Yüksek Komutanlığı da kendisidir, mareşal rütbesine direk yükselen kişi de kendisidir. Buna rağmen askeri geçmişi olmayan dünyadaki tek generaldir.
  Ülkede nükleer faaliyetleri canlandıran Kim Jong Un nükleer başlık üretmeye başlamış ve açıkça Güney Kore ve ABD'yle savaşmaya hazırız naraları atmaktadır.
  Güney Kore'yla sürekli kriz halinde olup tehdit etmektedir en son yine bir kriz yaşanmış fakat en sonunda uzlaşmışlardır.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.