• Türkiye veya başka bir devlet süper güç olabilecek güçdemi devletimiz hem coğrafi konum olarak hemde ıslam dünyasında bir liderlik görevi aldığı gibi hatta asyada bile az bir üstünlük kurabilmiş olan devletimiz birçok reform ve yenilik sağlamış yenilenmiş ordusuyla yerli üretimiyle ithalat gücü ile canlı bir ekonomiye sahip olan ülkemiz cihad ve gaza anlayışı ile yapabileceği fetihler ve kutsal topraklara hakimiyet inancı ile yeni bir süper güç olabilir
 • Süpergüç terimi çok iddialı. Süpergüç olmak için önce ekonomik güç lazım. Bu nedenle Türkiye bu sıfat için şu anda çok uzak bir ihtimal.
  Bir ara Rusya ve Çin ittifakı yeni dünya düzenini belirleme yolunda ilerliyorlardı ama bu duruma ABD'nin nasıl karşılık verdiğini gördük. OPEC'i destekleyerek petrolü neredeyse 40 doların altına düşürdü. Bu da Rusya'nın ekonomik krize girmesine sebep oldu.
  Hatta Suudi Arabistan bile tarihinde ilk kez tahvil piyasasına giriş yaptı. Süpergüç böyle oluyor aslında işte elini kana bulamadan aracılarıyla uyguladığı yaptırımlar sonunda diğer ülkeler üzerinde büyük etkisi olan ülkeler oluyor. Kısa bir zaman içerisinde yeni bir süpergüç öngörmüyorum ben Amerika hala tüm ipleri elinde tutuyor.
 • Kaç yaşındasın bilmiyorum ama şu anda samanı dışarıdan ithal ediyoruz ,bırak fetih yapmayı 2023 'e kadar doğu ayrılmasın bizden ona şükür..Güçlü ülke olmak istiyorsan mesela bir Samsung markası yaratmalısın ,tek başına Türkiye' nin ekonomik kapasitesinden fazla..
 • Hayal dünyan genişmiş baya öncelikle tebrik ediyorum şuan gaza ve cihad anlayışı diye bişey kalmadı asya ve ortadogudaki devletler kendi ic meselelerini halledemiyolarki Türkiyeye itaat etsinler hadi böyle bisey oldu diyelim abd çin rusya ve birçok süpergüç senin tabirinle olan devletler buna izim verirmi biz daha doğu elimizde kalsın diye uğrasıyoruz süpergüc iddalı bir kavram...

Bu konuda 1 sayfada toplam 4 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.