• 27 aralık 1949 da amerika ve türkiye arasında imzalanan eğitim anlaşmasıdır. Amaç türkiye de kazanılacak kadroların hangi eğitim biçimiyle yetiştirileceği amerika tarafından geleceğin yöneticilerini belirlemektir. İsmet inönü tarafından imzalamamıştır. Yurtdışında eğitim almayan yönetici şuan bile yok denecek kadar azdır gunumuzdede geçerlidir nadir olarak yetişenler vardır onlarda kızak görevlere çekilirler köy enstitülerinin kapanması paralı eğitim örnek boldur okuduğum üniversitede bi hoca var köy enstitüsü mezunu helikopter motoru inal edebileceğini söylüyor yaptığı prototipleri görmüş bulunmaktayım doğru söylüyor 11 kasımda karşı devrim başlatanlar bu olayların içinde bulmuşlardır kendilerini. Örnek alparslan türkeş konusu hala muhakkaktır amerikan piyade okulu yanlış hatırlamıyorsam ordada eğitim almıştı bülent ecevit örnektir yorumlarinizi bekliyorum.
  • Kesinlike doğrudur ama bu işbirliğinde Adnan Menderes'i unutmamak lazım. Köy enstitülerini kapatıp, ağalık sisteminin daha geç bitmesini sağlayan odur. Keza bu durum güneydoğunun gelişiminin engellenmesi ve dolaylı olarak Amerika'nın terör odaklı petrol ve silah gelirlerinin artması demektir. Biz daha yarın ne yapacağımızı bilmezken adamların 100 yıllık projeleri devreye girmiştir. Marshall yardımlarıı da bu oyunun diğer bir versiyonudur.

Bu konuda 1 sayfada toplam 2 adet üst yorum vardır.

  1. Yeni Konu Ekleme

    Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

  2. Arama Butonu

    Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.