• Kristof Kolomb adlı cani arkadaş kızılderililer hakkında emrinde çalıştığı İspanyol Kraliçesine şöyle demiştir:
  « Yeryüzünde bunlardan daha iyi bir ulus bulunmadığına Majestelerin önünde ant içebilirim. Komşularını kendileri kadar seviyorlar, konuşmaları son derece tatlı ve kibar, konuşurken hep gülümsüyorlar. Elli adamla bu halkın hepsini boyunduruk altına alabilir ve onlara her istediğimizi yaptırabiliriz. »
  E tabi bu fırsatın farkındalığıyla birlikte önce Avrupa daha sonra da kızılderilileri topraklarından eden Amerika, onlara yardım ediyorum diye çiçek hastalığı virüsü taşıyan battaniyeler dağıtan İngiltere sırasıyla soykırım girişimlerinde bulunmuşlardır. Tabi ki bunu en üst düzeye taşıyan Amerikalılar olmuştur. Özellikle (tobkz: yaralı diz katliamı ) gibi katliamlar Amerikalıların gözü dönmüşlüğünün en üst düzey kanıtıdır.
  ABD’li General Philip Henry Sheridan Amerika'nın kızılderililere karşı tutumunu şöyle özetler: “En İyi Kızılderili, Ölü Kızılderilidir.”
  0 1
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.