• karadeniz'de rusya-ukrayna gerginliği sürüyor... ukrayna ordusu, "bir savaş gemimize rusya tarafından ateş açıldı." açıklamasını yaptı. açıklamada, ukrayna gemilerinin rus özel kuvvetleri tarafından ele geçirildiği bilgisi de yer aldı. saldırıda 2 asker yaralanırken ukrayna cumhurbaşkanı petro poroşenko, savaş kabinesini acil toplantıya çağırdı.
  rusya'nın kırım'ı ilhak etmesinden bu yana gerilim yaşayan moskova ve kiev yönetimleri, bugün resmen savaşın eşiğine geldi.

  ukrayna, rusya'nın bir savaş gemisine kerç boğazı'nda ateş açtığını duyurdu. ukrayna donanması, isabet alan geminin güç kaybettiğini ve bir mürettebatın yaralandığını da aktarıyor.

  azak denizi'ni karadeniz'e bağlayan kerç boğazı'ndaki olaylar bu sabah başladı. kerç boğazı'na doğru ilerleyen ukrayna savaş gemileri rus donanması tarafından zorla durduruldu. bir rus gemisinin ukrayna destroyerine çarptığı kayıtlara yansıdı.

  rusya öğle saatlerinde kırım yarımadası'nı ana karaya bağlayan köprüyü ulaşıma kapattı, akşamüstü ise savaş uçaklarını kerç boğazı üzerinde uçurdu.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.