• http://vignette1.wikia.nocookie.net/mightythor/images/9/9f/Location-svartalfheim.jpg/

  Svartalfheim (eski norse dilinde svartalfr) karanlık elflerin hüküm sürdüğü diyara verilen addır. Bu diyarla ilgili pek fazla bilgi olmamakla birlikte 13. yüzyılda izlanda da yazılan prose edda adlı eserde bahsedilmiştir.
  Prose Edda'dan bir bölüm

  oyunlarda ve filmlerde de kendine yer bulan karanlık elfler güneşten nefret ederler ve bu sebeple yeraltının en kasvetli yerlerinde yaşarlar.

  skyrim adlı oyunda bulunan karanlık elf ırkı


  Marvel'in 2013 yapımı thor: karanlık dünya adlı filmindeki karanlık elfler.

  Karanlık elfler çirkin ve korkutucu yaratıklar olmakla birlikte insanlar onları rahatsız edici varlıklar olarak tanımlarlar. Önceden çoğu norse gördükleri kabusların sebeplerini karanlık elflere bağlarlardı
  Rivayete göre karanlık elfler uyuyan kişilerin göğüslerine oturup kişinin hareket etmesini ve ses çıkarmasını engeller ve onları avlamak için kulaklarına fısıldayarak kabus görmelerine sebep olurlarmış. Bu açıdan karanlık elfler karabasan olarak adlandırılan varlıklarla oldukça benzerlik göstermektedir. karabasanlar, insanların dışında yaşamak için başta atlar olmak üzere başka canlıları da avlamaktadırlar. Güneşe karşı zaafları olan bu varlıklar eğer güneş ışını derilerine direk temas ederse taşa dönüşmektedirler
  0 1
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.