• Eger bunu bir akademisyen yazmişsa tamamen sacmalamis cunku birkac tane mantik hatasi var. 1. Hata amerika bir millet degildir. Çünku kendi dili yoktur. Soyu belli degildir. Ama almanlar bir millettir mesela bu yuzden çinlinin gidip almanim demesi saçma olur. Firansizim yada turkum demesi saçmadir. Yani boyle bisey söylenemez. 2. Si bu ülkenin güçsuz bir ulke degildir. Dünya batidan ibarette degildir. Tabiki bir amerika degiliz. Sen bir orta doguya veya turki cumhuriyetlere gidersen gücü görürsün cahil akademisyen. 3. Sü bir amerika olamadik demekte bir gaftir. Amerika ekonomisi ve güçunde zaten 2. Bir devlet yoktur. Milliyetcilik akimiyla ilgilide soylenecek cok sey var ama neyse.
  0 0
 • anlat hocam dinliyoruz farkli açi iyidir :)de bence kendimizide ortadogu ulkeleriyle yada turki cumhuriyetlerle kiyaslamayalim
  0 0
 • Kardesim amerikan diye bir ırk yoktur. Bu yuzden milliyetcilik akimindanda etkilenilemez zaten. Amerikada olay baskadir. Amerikanin vatandasi olan amerikali olur. Ve demokrasinin güclü olmasi gerekir boyle bir devlette. Turkiye suan hem turki cumhuriyetlere hemde orta doguya liderlik eden bir ulkedir. Bunun anlami guctur. Askeri anlamda hem turan ordusu hem islam ordusuna hemde natoya uyedir. Buda bir guctur. Ekonomik anlaMda avrupadan kat kat fazla parasi olan ortadogu ve turki cumhuriyetlerle isbirligi icindedir. Türt isadamlari bu ulkelerde buyumeye devam etmekte. 2023 hedefi cahil kesim icin bir anlam ifade etmez ama 2023 te bu ulkenin ekonomisi simdiye gore cok daha iyi oluyor zira simdiyr kadar 80 yillik pisligi topluyoruz.
  1 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.