• @malcolm öncelikle müslümanların hilafetin son dönemlerinde zaten bağımsız eylemlere girdiğini unutmamak lazım. 1 Dünya Savaşında Araplar seni İngilizlere satmadı mı? Neredeydi o zaman hilafet?
  Ben zaten kafadan hilafet ve papalık kuramlarına karşı bir insanım. Papalık da hilafet de din bahane edilip toprak işgal edilmesine, o topraklardan da halife veya papa makamına para aktarılmasına yarar. Olası bir tehditte de arkanı diğer birlik üyelerinin koruyacağı garantisini verir sana (bkz:haçlı seferleri) (bkz:cihat)
  İnsanların sonuncu sınıfa atıldığı, imparatorlukların ise baştacı edildiği bir sistemdir hilafet. Herkesin şahsi görüşü farklıdır ben seninkini de yargılamıyorum ama bence hilafette papalık da ilk kapitalist sistemlerdir.

  Onun haricinde harf devriminin zararından çok yararı olduğu görüşündeyim bugün bir çinliye de sorduğunda Alfabesine küfreder ki Çin'in koskoca bir yazılı tarihi vardır. Bizim yazılı tarihimiz diye birşey yoktu. Sen İbn-i Sina'yı Ortadoğu'dan kovmuş bir birliksin. Padişahların bile fotoğrafları resmedilmiyordu böyle bir anlayıştan geliyorsun.
  Eğer yazılı kaynaklarımız olsaydı zaten Osmanlıca Türkçe tercümanlar çoktan çevirmişti o belgeleri. Etrafımda çok Osmanlıca bilen insan var ama yazılı eseri olan yok. Bu nedenle harf devriminden önce hiçbirşey yoktu diyebilirz ki o dönemlerde ki eğitim seviyesi de ortadaydı.

  Evet Atatürk'ün sembolleştirildiğine, Kazım Karabekir gibi önemli insanların oyun dışına atıldığına inanıyor ve bu konuda herkese hak veriyorum ama ben dünya vatandaşıyım ve benim için ilim bilim önde gelir. Şu çok aşikardır ki ilim de bilim de Atatürk ile birlikte gelmiştir. Bunun ilk aşaması da harf devrimidir.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.