• @malcolm
  1) Bismarc ya da 2. Wilhelm farketmez ikisinin de böyle bir sözü söylemesinin pek bir anlamı yok ama senin tayfa Bismarc diyor sen biraz daha araştır onu..
  http://yakintarihimiz.org/sultan-abdulhamid-hakkinda-soylenen-sozler.html
  Burada da bir video var

  2) Vahdettin İngilizlerle Kırım konusunda ne antlaşması yapacaktı ? 19 Nisan 1783 Kırım'ı Ruslar ilhak etmişti zaten..
  3)Ben daha önceki yarım bıraktığın konularda zaten Vahdettin ile ilgili görüşümü belirttim ama okuma ya da okuduğunu anlama eksikliğin olduğu ortada..Vahdettin para götürdü götürmedi, Türkiye Cumhuriyeti Osmanlı Devletinden kalan borçlarını ancak Menderes döneminde bitirebildi..Kaşıkçı elmasını satmak akıllarına gelmedi herhalde..
  4) Haydi desen ki 1600 lü yıllarda basit bir denizaltı prototipi ortaya cıkardık makul, olabilir..Ama yuhh yani cahilliğin bu kadarına da pes doğrusu ..
  0 0
 • soz bismarc a degil 2. wilhelm e ait zaten bunlarda bismarc in sozu degil diyo vahdettin in kirim konusum ingilizlerle ne anlasmasi yapicakti bilemiyorum cunku hatiratlarinin 5-10 sayfadan sonrasi kayip olaylar tam ilgi cekici olmaya basladiktan sonrasi kayip.zamaninda imf ye 23 milyar borcumuz vardi bu borc 10 senede kapandi ekonomik konulara bu kadar takilmamak lazim bin tane savasa girmis adamlar borc olmuyucakmiydi ne bekliyosun anlamiyorum ki her yerden saldiriyolar adamlar.Ve ilk savas amacli denizalti bize ait aksini ispatla
  0 0
 • hay denizaltı kadar taş düşsün kafana anasını satıyım görende amerikayı işgal edecek 1 tane deniz altı ile zanneder komik adam malcom
  0 0
 • @malcolm video yukarıda uydurma söz diyor sen hala ne diyorsun , ben pes ettim sana harcıyacak vaktim yok, denizaltı olayı da yukarıda yazmıstım ...
  0 0
 • @malcolm Peki rica edersem kaynaklarıyla beraber ilk savaş amaçlı denizaltının Osmanlıda yapıldığını kanıtlayabilir misiniz? Çünkü tartıştığınız kişiye aksini kanıtla dediğiniz halde sizinde ilk savaş amaçlı denizaltının Osmanlıda yapıldığına dair hiçbir kanıt ileri sürdüğünüzü göremedim.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.