• @malcolm Öncelikle bu güzel bilgiler için teşekkür eder, çiçek hastalığının Kızılderililere bulaşma aşamasını da ben eklemek isterim.
  Amerikalılar kızılderili soykırımı yaparken, İngilizler oldukça dosthane bir şekilde kızılderililere yaklaşarak "izin verin size yardım edelim" der. Kızılderililer de bu yardımı kabul ederler zaten bithap bir durumda Amerikan zulmü ile uğraşmaktadırlar, evleri yıkılmış, soğuğa terkedilmişlerdir.

  Bu esnada İngilizler kızılderililere erzak ve giyisi yardımları göndermeye başlamışlardır. Soğuklardan korunmaları için de battaniye...
  Tabi ki bu yardım göründüğü kadar iyi niyetli ve saf değildir. İngilizler o battaniyeleri göndermeden önce üzerlerine çiçek hastalığı virüsü bulaştırmıştır. Bunları kabul eden ve üzerlerine örten kızılderililer de bir anda daha önce görmedikleri bir hastalığa kurban gitmiş ve soykırımları hızlanmıştır.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.