• Profesör Zeki Velidi Togan,1941′de yayınladığı “Moğollar, Çengiz ve Türklük” adlı küçük eserinde, (s. 18) ve 1946′da yayınladığı “Umumî Türk Tarihine Giriş” adlı büyük ve değerli eserinde (s. 66) Cengiz Kaan’ı 1221′de ziyaret eden Çao-hong adlı bir Çin elçisinin verdiği bilgiyi nakletmiştir.''
  Ayrıca Cengiz Han'ın çocuklarının ismi de Türkçedir. Cengiz Han'ın Türk olduğu ile ilgili bu gibi bilgiler çoğunlukta..Dolayısıyla @Jakabo Cengiz Han'a it soyu demeden önce bir düşün istersen yada önce kendi soyunu bi araştır.
  Araplar, Türkleri katletmeseydi belki de bu kadar arap katletmez,onların kafalarından piramit yapmazdı..Dünyanın değil arapların anasını bellemiştir ki katlettikleri Türkleri,cariye olarak satılan kadınlarını düşünürsek bunu fazlasıyla haketmişlerdir..
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.