• idam cezası uygulamak için öncelikle şunu sormalısınız ya idam edilecek kişi gerçekten haklıysa? telafisi mümkün olmayan cezalar artık modern ceza hukukunda düşünülmez. gerçekten devlet özellikle türkiye de suç işlemeyi önleyici cezaları (tehlike suçları) daha çok kendine karşı işlenen suçlarda kabul etmiştir ki bundan şunu anlıyoruz yasama kendine karşı gelen; meşru, meşru olmayan tüm isyanı yok etmek için herkesi idam ederse ne olur? ya bir gün siz de devletin bölünmezliği ile suçlanıp yargılanırsanız; yetkililer delilleri kendilerine göre yaratıp size işkence yaparsa bunu kim önler?
  cezalar tek başına bununla mücadele edemez, çünkü ilk yaptırım toplumdan gelir! eğer küçücük yaşta çocukları evlendirmeyi; kadına had bildirmek için dövmeyi; rüşvet verip iş kolaylaştırmayı; sırf farklı konuştuğu için öldürmeyi kabul edersek devlet ne yapsın ?
  0 0
 • Geçen zamanı da geri alamayız hapis cezası da kalksın o zaman . cezaları önleyecek esas unsur eğitimdir buna katılıyorum ancak idam adaletli bir cezadır .
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.