• @adolf2 Senin sıkıntın da sadece Osmanlı tarihini ele alarak ve kaynak aldığın kişilerin zaten ideolojik olmasından kaynaklı, dünya gerçeklerinden uzak, o dönemin sosyolojik,ekonomik koşullarından bi haber fikir sahibi olmak..Abdulhamid Han Osmanlının son gerçek İmparatorudur, gücü elde tutmayı başarabildiği için takdir ettiğim bir insandır ama ülkeyi ayakta tuttu gibi laflar ucuz hikayelerdir,onun temellerini attığı Alman ittifakı ile 1.Dünya Savaşına girdik ve kaybettik ,bu ittifak da dönemin kurtlar sofrasında yapılması gerekendir eleştirmem de , genelde o dönemin savaşlarını biz çıkartmıyoruz yabancılar çıkartıyor..Yıkılmaya doğru giden frenleri patlamış bir imparatorluk ve nitekim onun sonunu belirleyecek olan iç dinamikler değil dış dinamiklerdir...
    Bana gafil diye hakaret edemezsin bu birincisi, ikincisi beni ne kadar tanıyorsun da 2 koyun verilse birini kaybedecek olan hükmünü verebiliyorsun ??? Cehaletine veriyorum ,sen dünya tarihi araştırma, resmi kaynaklara güvenme ,git o çok güvendiğin kadir mısırlıoğlu,yavuz bahadır,mustafa armağan gibi adamları oku birşey bildiğini zannet kendi içinde musmutlu yaşaa terbiyesiz herif..
    0 0
  1. Yeni Konu Ekleme

    Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

  2. Arama Butonu

    Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.