• Nazi Almanyası'nın (Üçüncü Reich)'ın lideridir. Almanya'daki Yahudi egemen ekonomiyi düzeltmeyi ve bunun çözümü için de Yahudi soykırımı yapmayı öngören iktidar zehirlenmesi yaşamış bir liderdir.
  Tüm bunlar yanında askeri bir deha olduğu gerçeğini de azımsamamak lazım. Versay antlaşmasından çıkıp da bu kadar kısa bir sürede ülkeyi bir savunma sanayi devi haline getirmek, (tobkz: Tiger ) tankları serisini üretmek, hatta (tobkz: ferdinand ) gibi tank yok edicileri dünyaya kazandırmak bunları yaparken de 4 koldan birden savaşmak oldukça zor bir iş olsa gerek. Tarihin en kanlı operasyonu Barbarossa Harekatına kadar Hitler'in tüm dünyayı ele geçirmesinden korkuluyordu. Fakat Rus halkının beklenmedik bir şekilde ülkelerine sahip çıkmaları ve kötü hava şartları Hitler'i 4 yıllık bu mücadeleyi kaybetmeye ve sonuç olarak Berlin Muharebesini kaybetmeye zorladı.
  Ne kadar insani duygulardan yoksun bir lider olsa da tarihi kesinlikle baştan yazmıştır. Şu bir gerçektir ki eğer Hitler, II. Dünya Savaşını başlatmasaydı Almanya o Versay antlaşmasının şartları altında asla bugünkü Almanya olamazdı.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.