• Zehir gibi kafası vardır ama illegal işlere çalışır.
  2004 yılında TMSF tarafından mal varlıklarına el konulmadan önce Sabancı ve Koç ile yarışacak Türkiye'nin en zengin ailelerinden birisi olan Uzan'lardan birisiydi.
  Türkiye'nin ilk özel televizyon kanalı Star TV'nin ve TELSİM'in kurucularından birisidir.
  Medya anlamında Türkiye'de birçok ilki başarmışlardır mesela
  ilk tematik olan Teleon TV'yi, ilk müzik kanalı olan Kral TV'yi, ilk Türk sineması kanalı olan Yeşilçam TV'yi ve ilk Türk dizileri kanalı olan Dizi TV'yi kurmuşlardır. Radyo kanalları olarak da ilk özel radyo kanalı olan Süper FM'i, ilk arabesk müzik yayını yapan kanal Kral FM'i, ilk yabancı müzik yayını yapan kanal Metro FM'i ve ilk slow müzik yayını yapan kanal Joy FM'i kurmuşlardır.
  Cem Uzan bireysel olarak siyasete de atılmıştır. 2002 yılında siyasete atılmış, müthiş bir reklam kampanyası yürütmüş
  "Bu beyaz gömlek benim kefenim", "Petrol 1 lira olacak" gibi seçim sloganlarıyla 3 Kasım 2002 seçimlerinde %7,25 oy almayı başarmıştır ki bu inanılması güç bir başarıdır.
  Toplam kampanya süresi 66 gün olarak tarihe geçmiştir. 2. Ergenekon davasında adı darbe teşviğinde geçince 2009 da ülkeyi terketmiştir.
  Şu an bilindiği kadarıyla Paris'te yaşamaktadır.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.