• Çok güzel bir analiz ben de teşekkür ederim.

  Ben de ABD yardımlarıyla ilgili birşey okumadım bu zamana kadar ki bence okuyamayız da benim kendimce bazı neden sonuç çıkarımlarım var bu nedenle tüm yazılarımda "Bence" diyorum. Bu konu direk ABD değil, Hoover'ı başa getiren Lenin'i destekleyen Rotschild'ların bir desteği var bence. Bu konuda @bosveryaaa bana ne kadar hak verir bilmiyorum. Onun da okumasını dilerim kendisinin Rothschild'lara ilgisi olduğunu bilmekteyim.
  Yarın konuyu biraz oraya bağlayacağım ama dediğim gibi sadece kendi kendime sorduğum ve yola çıktığım cevaplarla.
  Şundan eminim Kurtuluş savaşı maddi yardımsız veya reel desteksiz kazanılacak bir savaş değil. Bir yerde yeni bir oluşum oluyosa o oluşumdan mutlaka kar edenler ve zarar edenler vardır. Ve eminiz ki kar eden sadece kurulan ülke değil destek de verendir.

  Bu sürecin 1930'un sonlarına doğru Atatürk'ün kıvrak zekasıyla değiştirildiğini bunun karışılığında Atatürk'ün öldürüldüğüne bile ihtimal veriyorum. Yarın hep beraber tartışmak dileğiyle. Sizin değerli görüşlerinizi de dinlemeyi çok isterim yarınki yazım hakkında.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.