• @sotarih in belirttikleri çok doğru. Ben de şu anki politikayı kesinlikle desteklemiyorum. Bosna Hersek katledilirken Nato neredeydi? Ya da Polonya haritadan silinirken İngiltere, Fransa neredeydi? Ya da şu anki Filisitin olaylarında Birleşmiş Milletler nerede?
  Bir ülke dümdüz edilmeden önce bu kurumların hiçbiri aksiyona geçmez ya da geçemez. Askeri hazırlık süreçleri çok fazla, ülkelerin ilgili askerleri göndermek için yerel dinamiklerinden onay alması ve daha sonra askerleri göndermesi, gönderilen askerlerin de NATO ve Birleşmiş Milletler alt yapısında eğitilmesi ve görevlendirilmesi süreci var. Bir tatbikat için bile senelerce hazırlık gerekiyor. Öte yandan Rusya tek bir yönetim olduğu için sahip oldukları Dünya'nın en güçlü 2. ordusunu anlık olarak faaliyete geçirip çok hızlı kararlar alıp birçok ülkeyi dümdüz edebilirler.
  Unutulmamalı ki Naziler de II. Dünya savaşında böyle korku saldılar. Tek lider, yıldırım taktiği.
  Nato ve BM asla yıldırım taktiğini kullanamaz bu da Rusya'ya karşı durmalarını çok güç kılıyor.
  Hız faktörünü hafife almamak lazım.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.