• Bismarck güçlü bir gemiydi kesinlikle ama teslim olmak durumunda kaldıktan sonra mürettebat gemiyi batırdı. Sonra da zaten Kuzey Afrika'da üsler kurulmaya başladı ve Almanlar İngiltere'den çekilmek zorunda kaldı. Tabi burada Amerika'nın yardımı azımsanamaz. O bir yandan ben artık konvansiyonel bir savaş gerçekleşeceğini düşünmüyorum. Bu nedenle de ne Amerika'nın ne de İngiltere'nin ne de Rusya'nın yanında savaşa girmek bize birşey kazandırmaz.
  Rus uçağı düşürüldükten sonra hangi ülke bizim arkamızda durdu? Almanya'da Türk konsolosluğuna saldırdılar, NATO siz ne yaptınız? der gibi tepkiler verdi. Rusya zaten saçmaladı iyice Türk öğrencileri bile sınırdışı etmek üzere...
  Bunu mutlaka yaptıranlar var bu bireysel bir savaş veya çıkar savaşı değil. Bu uçak düşürülürken mutlaka birilerine güvenildi.
  Ne oldu sonucunda. Koca bir yalnızlık. Bu nedenle kimin tarafında savaşırsak savaşalım yalnızız...
  Artık İsviçre, İsveç, Danimarka, Finlandiya gibi II. Dünya savaşından beri isimleri savaşın s'sinde bile geçmemiş ülkeleri örnek almamız lazım. Sosyal devlet anlayışıyla, finans ve üretimle nasıl para kazanılır bunlar bilen bir nesle sahip olmamız gerekir.
  Bu ülkede yaşayan herkes Türk, Kürt, Alevi vs. bu ülkeye kira veriyor (vergi) Çalışanı maaşından, işvereni kazancından... O nedenle bu olaya böyle bakıp kiraya verdiğimiz topraklar üzerinde işletmeyi daha karlı hale getirmenin yollarına bakmak lazım. Ben şahsen oldukça sıkılmış durumdayım Türk, Kürt, Alevi, kapalı, açık muhabbetlerinden. Artık bir şirket gibi nereden geldiğimize değil ne kadar doğru işletme yaptığımıza bakmamız lazım.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.