• Prensipte çıktı aslında. Şu an politik ve siyasi bir savaş mevcut.

  İttifaklar belli zaten: Çin-İran-Rusya bir tarafta Fransa-İngiltere-ABD-Türkiye ayrı bir tarafta. ..
  0 0
 • yine yanlış taraftayız -_-
  0 0
 • Bence Türkiye herhangi bir tarafta olmamalı ama bunun yanında yakın geçmişte ABD'nin ve İngiltere'nin bir olup da kaybettiği bir savaş olmadı bunun için ABD ve İngiltere'yi de karşımıza almak çok mantıklı olmayabilir
  0 0
 • ingiltere 2 dünya savaşında da almanya ya kaybetti abd de hiç bir zaman rusya ya karşı savaşmadı hele rusya ve çinle aynı anda hiç savaşmadı. (kore de artislik yaptılar birbirine olan bizim yiğitlere oldu yine) her iki tarafta da türkiye sınır olduğundan ilk türkiye harcanır tarafsızlık en güzel seçenek. felsefem ise türkün türkten başka dostu yoktur.
  0 0
 • @cesare benimsediğin felsefenin orjinali 'müslümanın müslümandan başka dostu yoktur' budur. Senin dediğin ırkçılığa girer. Bunlar müslüman kavramının önüne geçmek için kullanılan dayatma değişimler. Mesela Azerbeycan, her zaman bizimle değil mi? Dahasını sen düşün.
  0 0
 • @cesare İngilizler II. Dünya savaşının hangi muharebesinde Almanlara karşı yenildi acaba?
  İngiliz-Alman savaşında da yenilmediler, hatta Bismarck'ı batırdılar, Malta savaşında da Alman hava kuvvetlerine büyük zayiat verdiler. Fransa ile karıştırıyorsun bence.
  0 0
 • Öte yandan boyle bir savaş çıksa batının yanında olmalıyız gibi birşey demiyorum yanlış anlaşılmasın, kesinlikle tarafsız olmalıyız. Çünkü öyle bir durumda bu savaşın kazananı Türkiye yerle bir olduktan sonra belli olur.
  0 0
 • master şimdi geminin adını hatırlamıyorum ama bismarck uk in amiral gemisini batırdıktan sonra battı :) malta olayını ise ben ilk kez bu sözlükte okudum o yüzden bir bilgim yok lakin avrupada almanyanın hem birleşik krallığa hem de fransaya karşı ekonomik siyasi ve askeri kesin üstünlüğü kabul görüyor. bizdeki fıkralar gibi bu durumu bir çok tiye alıcı deyimler var. genel olarak senle aynı şeyi söylüyoruz hangi taraf olursa olsun sınır biz olduğmuz için ilk saldırıları biz yiyeceğiz biz düştükten sonra da neyleyeyim kimin kazandığını?
  celikbey saygısızlık etmek istemem ama bu benim tiksintiyle baktığım bir idea türk olmayan hiç bir müslümana zerre güvencim yok heleki araplardan iğrenirim ölseler su vermem o derece. kaldıkı müslüman olmayan türkler de var ortodoks şamanist inançsız muhtemelen size göre şiiler de kafirdir gerçe onları da sayalım... biz avrupada arapları ve diğer müslüman toplulukları iyi biliriz o küçük beyinleriyle ne hesaplar peşinde olduklarını da malesef artık türkiye de de öğreniceğiz. sanıyorsanız ki savaş bitince geri dönecekler ben gülerim yalnızca bu düşünceye. zaten kanı asil olan adamlar üsün millet nasıl olunuyormuş gösterdi eşlerini çocuklarını türkiye ye emanet edip ruslara farslara araplara kürtlere ölümüne yürüdüler ve hala ordalar düşmediler savundular. @master @celikbey
  0 0
 • Bismarck güçlü bir gemiydi kesinlikle ama teslim olmak durumunda kaldıktan sonra mürettebat gemiyi batırdı. Sonra da zaten Kuzey Afrika'da üsler kurulmaya başladı ve Almanlar İngiltere'den çekilmek zorunda kaldı. Tabi burada Amerika'nın yardımı azımsanamaz. O bir yandan ben artık konvansiyonel bir savaş gerçekleşeceğini düşünmüyorum. Bu nedenle de ne Amerika'nın ne de İngiltere'nin ne de Rusya'nın yanında savaşa girmek bize birşey kazandırmaz.
  Rus uçağı düşürüldükten sonra hangi ülke bizim arkamızda durdu? Almanya'da Türk konsolosluğuna saldırdılar, NATO siz ne yaptınız? der gibi tepkiler verdi. Rusya zaten saçmaladı iyice Türk öğrencileri bile sınırdışı etmek üzere...
  Bunu mutlaka yaptıranlar var bu bireysel bir savaş veya çıkar savaşı değil. Bu uçak düşürülürken mutlaka birilerine güvenildi.
  Ne oldu sonucunda. Koca bir yalnızlık. Bu nedenle kimin tarafında savaşırsak savaşalım yalnızız...
  Artık İsviçre, İsveç, Danimarka, Finlandiya gibi II. Dünya savaşından beri isimleri savaşın s'sinde bile geçmemiş ülkeleri örnek almamız lazım. Sosyal devlet anlayışıyla, finans ve üretimle nasıl para kazanılır bunlar bilen bir nesle sahip olmamız gerekir.
  Bu ülkede yaşayan herkes Türk, Kürt, Alevi vs. bu ülkeye kira veriyor (vergi) Çalışanı maaşından, işvereni kazancından... O nedenle bu olaya böyle bakıp kiraya verdiğimiz topraklar üzerinde işletmeyi daha karlı hale getirmenin yollarına bakmak lazım. Ben şahsen oldukça sıkılmış durumdayım Türk, Kürt, Alevi, kapalı, açık muhabbetlerinden. Artık bir şirket gibi nereden geldiğimize değil ne kadar doğru işletme yaptığımıza bakmamız lazım.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.