• Basit bir konu gibi gözükse de Berlin duvarının yapılışı ve yıkılışı Dünya'nın en önemli olaylarından ikisidir. Ülke resmen ikiye bölünmüş, Doğu Almanya ülkesi Sovyetlere bağlı Batı Almanya ülkesi ise batı mentalitesine bağlı bir tutum izlemiştir. Hatta Batı Almanya Avrupa Birliği'nin kurucu üyesidir. Batı Almanya'nın durumun Doğu Almanya'dan çok çok daha iyi olmasından dolayı da Doğu'dan Batı'ya daimi bir kaçış gerçekleşmiştir.
  1990'ların başında alının bir karar ve duvarın yıkılması, 2 ayrı ülkenin siyasi olarak birleşmesi demektir. Sadece bir düşünün ikisinin isimlerinde de Almanya geçiyor olması önemli değil ikisi de ayrı bir ülke hatta rejim olarak zıt iki ülke. Ve bu ülkelerin siyasi olarak birleştiğini ve birleşimden sonra da başarılı bir şekilde devam ettiğini
  sırıtmadığını düşünün. Bu çok büyük bir olay ve büyük bir başarıdır.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.