• http://www.milliyet.com.tr/wikipedia-troll-saldirisi-altinda-gundem-2148080/
  Bugün milliyette de haberi çıkmış konudur. Bildiğiniz üzere vikipediada yazılanlar anonim yani sıradan vatandaşların yazdığı yazılar olup hatta istenilen zaman yine anonim vatandaşlar tarafından editlenebiliyor olması vikipedia'yı büyük bir havuz yapmakla beraber oldukça da güvenilmez yapıyor. Özellikle Türkçe vikipedia'nın %90'ı yanlış. Birçok kişinin doğum, ölüm önemli günleri yanlış. Hatta II. Dünya savaşı rezalet tüm tarihler yanlış.
  Durum böyle olunca bir anda Fatih Sultan Mehmet'in doğum tarihini 2008 görebiliyorsunuz.
  Anonim yazıların anında önyüze basılması anarşist yazarların sürekli olarak siteyi trollemesini sağlıyor. Yani daimi olarak yanlış içerik basılıyor içeriye bu nedenle Vikipedia popülerliğini yitirdi arkadaşlar. Şu an açık gönüllükle Türkiye'deki en güvenilir tarih kaynağının (burada yazıyorum diye değil, gerçekten böyle düşünüyorum) tarihi olaylar olduğunu düşünüyorum. Özellikle tüm verileri editörel hazırlamaları ve sağlıklı kaynak kullanmaları beni ne okuyacaksam ilk önce tarihi olaylarda aramaya itiyor.
  İnşallah bu şekilde bozmadan devam ederler.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.