• Petrol arkadaşlar petrol. II. Abdülhamit döneminde, siyonist tarikat liderleri "Musul ve Kerkük'ü bize verin Osmanlı'nın tüm dış borçlarını silelim" demiştir. Fakat biz toprak uğruna oraları vermemişiz ama aynı zamanda petrolü de çıkaramamışız.
  Sonuç olarak petrolü birgün çıkarma sevdası Abdülhamit'i canından dahi etmiştir. Batılı devletlerden ilk İngilizler Musul ve Kerkük'teki petrolü keşfetmişlerdir. Hicaz demiryolu yaptırılırken İngilizler general göndermişler ve yeri tam olarak tespit ettirmişlerdir. Yoksa generalin demiryolu inşasında ne işi var. Tabi ki daha sonrasında da I. Dünya savaşı çıkmış, Osmanlı İngilizlerle katılmak istemiş fakat İngilizler zaten Osmanlı'nın petrol yatağı topraklarına göz diktikleri için yanlarına almamışlardır. Sonra da Sevr'i imzalatıp ölüm anlaşmasını diri diri sunmuşlardır.
  Burada ABD'nin müthiş bir oyunuyla TC kurulmuş ve Sevr iptal edilerek ortdaoğu politikası ABD'nin eline geçmiştir.
  Eğer Osmanlı'da Musul ve Kerkük olmasaydı I. Dünya savaşında kazanan taraftı.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.