• Gürcü asıllı sovyet bir devlet adamı ve mareşalidir.
  Barbarossa harekatındaki savaş stratejileriyle askeri bilgisini kanıtlamıştır (halkın desteği ve arazi avantajı olmasa patlardı yine de)
  ülkesini korku imparatorluğuna dönüştürmesinden dolayı halk tarafından pek sevilmemiştir ama ülke elden gidince halk da seferber olmak zorunda kalmıştır.
  Şu anda mesela Sibirya'da bulunan Kolyma otoyolunun diğer adı ise kemik yoludur. Hikayesi de şöyledir:
  Yüzbinlerce siyasi suçlu 1930 - 1950 döneminde Stalin tarafından bölgeye sürülmüş ve bu yolun yapımında kullanılmıştır. Bazıları yeteri kadar hızlı çalışmadığı için vurularak öldürülmüştür, bazıları ise -70 dereceye varan soğuklardan dolayı donarak ölmüştür.
  Kaynak: http://www.tarihiolaylar.com/tarihi-olaylar/kolyma-otoyolu-kemik-yolu-sibirya-1229

  II. Dünya savaşından sonra ABD ile bir güç yarışına girmiş. Stalin tarzı gökdelenler diktirmiş soğuk savaş sürecine girmiştir.
  Benim şahsen çok sevmediğim ama sevenlerinin olduğu bir liderdir. Şu resim bile ne kadar seveninin olduğunu anlatıyor. Aşağıda paylaşıyorum
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.