• Arkadaşlar bu konuyu açarken kesinlikle Burak Kut'un 3. albümü olan "küçük prens"ten bahsetmiyorum. Siz de Burak kut'un 3. albümüdür diye yorumlar yapmazsanız sevinirim.
  Bahsettiğim şey saint-exupery'in orjinali le petit prince olan harika romanıdır.

  Çocuk kitabı vs. deseler de inanmamak lazım bence kesinlikle büyüklerin çocuk gözünden bakması için yazılmış bir romandır.

  Şu sözleri bile bu anlattığımı kanıtlar niteliktedir: "büyükler hiçbir şeyi tekbaşlarına anlayamıyorlar, onlara durmadan açıklamalar yapmak da çocuklar için sıkıcı birşey oluyor dogrusu..."
  "İnsanların artık hiçbir şeyi anlamaya vakitleri yok. Onlar her şeyi tüccarlardan satın alıyor. Ama dost satan tüccar olmadığı için artık insanların dostları yok."
  "Büyüklerin hepsi birer çocuktu"
  "unutma, dedi tilki, gülün için harcadiğin zamandir gülünü bu kadar önemli yapan. - gülüm için harcadiğim zaman... dedi küçük prens, hatirlamak için..."
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.