• 1., 2. ve 3. Saldırılar

  Fransa ve Almanya arasında düzenlenen maç esansında 3 patmala sesi duyuldu. Stadın yakınlarındaki bir bar ve bir resaturant iki intihar bombacısı tarafından rehin alındı. Patlamanın ardından maçı izleyen Cumhurbaşkanı Hollande tahliye edilirken yüzlerce izleyici stadyumun içerisinde mahsur kaldı. Stadın yakınlarındaki bir fast food restaurantında da bombalı saldırı düzenlendi burada en az 5 kişi öldü.

  4. Saldırı

  En kanlı saldırı buydu. Bataclan konser salonunda gerçekleşen bir rock konserine saldırıda bulunan teröristler ABD'li "Eagles of Death Metal" grubunu izlemeye gelen insanlara 10 dakika boyunca ateş açtılar. Eş zamanlı olarak konser salonunda bombalar da patlatıldı. Yüzlerce kişiyi de rehin aldılar. Gece yarısı konser salonuna polis operasyon düzenledi, rehineleri kurtarıp saldırganları öldürdü fakat o zamana kadar en az 118 kişi öldürülmüştü. Konser sırasında orada bulunan gazetecilerden biri saldırganların Fransızca konuştuğunu ve "bu Suriye için" dediklerini belirtti.

  5. ve 6. Saldırı

  10. bölge'de yer alan Le Carillon Barı ve Le Petit Cambodge lokantasına silahlı saldırılar düzenlendi, müşteriler tarandı.

  7. Saldırı

  11. bölgede yer alan La Belle Equipe cafeye silahlı saldırı düzenlendi

  Saldırıların ardından teröristlerin öldürüldüğü bildirilirken 1961 yılından beri ilk kez ülkede olağanüstü hal ilan edildi. Ayrıca bu saldırı 2. Dünya savaşından beri gerçekleşen en kanlı saldırı olarak tarihe geçti.

  Not: Alıntıdır http://www.tarihiolaylar.com/gundem/isid-in-paris-te-7-noktaya-duzenledigi-saldirida-en-az-150-kisi-oldu-1047
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.