• Eğer bir insan dinlere inanmıyorsa işte o zaman çok herşeyi ihtimalleriyle düşünmeye başlıyor. Aklını yitirmeye kadar gidiyor bu. Reenkarnasyon da bunlardan bir tanesi. Dini bütün insanlar için tartışılmayacak bir konu ama deistler için olabilir mi acaba? sorusunu sorduran ve üzerinde düşünmelerini sağlayan bir konudur.
    Ben şahsen kendime şu soruyu sordum. Hadi reenkarnasyon var diyelim. Amacı nedir? Nietzsche'nin dediği gibi üstün ruha erişene kadar sınava tabi tutulacaksak tamam bir nebze kabul edilebilir. Hadi üstün ruh olduk diyelim sonra ne olacak? Cennete mi gideceğiz diyelim. Orada ne yapıcaz? Sonsuza kadar ağzından bal akan bir çeşmeden, tüm dünyevi zevkleri orada tatmaktan da hazımızı aldıktan sonra ne yapacağız. Sonu olmayan birşeyi düşünmek bazen cezbetmiyor ürkütüyor. Bu nedenle reenkarnasyon olsa bile daha büyük bir soru bütün bunların amacı nedir?
    0 0
  1. Yeni Konu Ekleme

    Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

  2. Arama Butonu

    Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.