• Bu konuda çeşitli düşünürlerin çok sağlam ifadeleri vardır. Mesela Nietzsche, "bugün benim pencerede gördüğüm örümceği daha önce de aynı yerde birisi görmüş, benden sonra da görecektir" diyip bengi döngüyü ifade etmiştir. Nietzsche'ye göre ruh üstün insan evrimini tamamlayana kadar test aşamasından geçmeye devam edecek. (çok da mantıklıdır bence)
    Einstein ise "üçüncü dünya savaşı nasıl olacak bilmiyorum ama, dördüncü dünya savaşı taşlarla sopalarla yapılacak" demiştir. Bu da dünya'nın belirli zamanlarda teknolojisinin sıfırlandığını yani yeryüzünde de bir döngü olduğunu ifade etmektedir. Geçmişte anlam veremediğimiz birçok üstün teknoloji ve üstün tıp gerektiren gizemleri bu şekilde açıklayabilir. Yani Einstein dünyaya belirli zamanlarda kıyamet geldiğini ve insan hayatının beirli sürelerde sıfırdan başladığını ifade etmektedir. Bu da bir çeşit reenkarne olabilir.
    0 0
  1. Yeni Konu Ekleme

    Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

  2. Arama Butonu

    Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.