• Osmanlı döneminde gerçekleştirilen I. Dünya savaşı sırasında İttihat ve Terakki iktidardayken Ermenlilere uygulanmış olan yer değiştirmedir. Bu başlığı biri çıkıp soykırım olarak açacak diye ben önceden açayım dedim fakat kusura bakmasın 22 ülke soykırım olarak tanısa da soykırım değildir.
    Soykırım olması için bir millet ve nesli kati suretle katledilmelidir. Kızılderililere yapıldığı gibi ya da Yahudilere yapıldığı gibi. Hedefin milletin nüfusunu sona erdirmek olması gerekmektedir. Bunun için sadece Osmanlı'daki Ermeniler değil tüm Ermenilerin hedef alınması gerekir ve toplu katliamlar uygulanması gerekirdi. Bu durum yer değiştirmeden ibarettir. Osmanlı devleti I. Dünya savaşındayken geride kalan cepheleri kontrol edebilmek için bunu yapmıştır keza Sarıkamışta da Ermeniler Ruslarla işbirliği yapmışlardır. Sözde soykırım Emperyalist devletlerin Türkiye üzerindeki bir yalanı 40 kere söylersen inanırlar oyunudur.
    0 0
  1. Yeni Konu Ekleme

    Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

  2. Arama Butonu

    Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.