• Ben Putin'i beğeniyorum. Nedenleri ise;
  - Öncelikle hem Birleşmiş Milletler üyesi olup da hem dünyadaki en çok silah satan 5 ülkeden birisi olması (Not: zaten birleşmiş milletlerin 5 daimi üyesi, dünyanın en çok silah satan 5 ülkesi)
  - Çok iyi bir seviyede denge politikası izlemesi.
  - Dünya düzenini sözle değil eylemleriyle değiştiriyor olması (Çinle yaptığı 500 milyarın doların üzerindeki anlaşmaları yerel para birimiyle tahsil etmeyi bile düşünüyor)
  - Fırsatları çok iyi değerlendirmesi (Suriye İç Savaşına dahil olup hem Suriye'nin akdeniz kıyılarındaki yerel kaynaklarını kullanmak, hem Tartus'daki sıcak denizlere inen kapısını sağlama almak hem de savunma sanayi teknolojisini gösterecek bir platform amaçlarını güttü. Havadan bombalamak varken Hazar denizinden de bombalayıp üstün donanma silahlarını da gösteriyor. Her biri milyon dolar olan bu silahları bir de videoya alıyor ki önümüzdeki yıl Dünya çapında milyarlarca dolarlık sipariş alsın)
  - Aktivitelerle gündemde kalması ( F1 pilotu olması, at biniciliği, buz hokeyi maçı yapması, göçmen kuşlara planörle yön göstermesi vs.)
  - İç krizi avantaja dönüştürüp yerel üretime dönmesi( Dolar yükseldiğinde ülke içerisindeki yerel üretime elektrik, işçi ve vergi destekleri sağladı)
  - Duruşunu hiç değiştirmemesi (Suriye iç savaşında Esad kalacak tutumundan gram esnemezken şimdi ABD, İngiltere ve Fransa bile esniyor)
  bu ve benzeri nedenlerden dolayı putini beğenirim ki Rusların da %70'inin gurur kaynağı Putin'dir.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.