Metin_Ozdemir
Doğru her zaman azınlıktadır.
En Beğenilen Yazar Sırası
:
874
Toplam Başlık Sayısı
:
1
Toplam Puanı
:
0
Toplam Giri Sayısı
:
-2
Bu Ayki Puanı
:
0
En Aktif Yazar Sırası
:
873

Metin_Ozdemir Sözlük Seceresi

 • Hilafet - Harem ve Kardeş Katli

  Hilafet makamı sahip olduğu siyasi güç nedeniyle her devlet için başlarda caziptir . Osmanlı Devleti de bu siyasi gücü uzun süreler elinde tutmuştur fakat sırf bu makam nedeniyle padişahlara kutsal dini lider muamelesi yapmak yanlıştır. Bir dini lider sırf cinsel zevkleri uğruna hareme sahip olamaz . Hele de hiçbir dini lider daha önünde nasıl bir hayat olacağını sadece Allahın bildiği günahsız sübyanları doğuştan hain ilan edip 30 unu 40 ını birden boğduramaz. Neo Osmanlıcılar padişahlara peygamber muamelesi yapmaya bayılırlar fakat onlarında birer insan olduğunu unutmasınlar ve tıpkı bizler gibi onlarda kutsal değiller. O çok beğendikleri kanuni hazretleri döneminde uzun süren seferler nedeniyle Anadolu da halkın eşkiyalara hırsızlara tecavüzcülere ve daha bilimum kötülüğe nasıl maruz kaldığını iyi okumak lazımdır. Artık bu muhteşem Osmanlı masalını bi kenara koyup olayları objektif değerlendirmek gerekir. Yaptığımız çok büyük isler olsa da karanlık taraflarımızın olduğu da aşikar ve su gòtürmez bir gerçektir.
  0 1
 • barbarossa harekatı

  Tarihin en kanlı harekatıdır;
  Kısaca şöyle özetleyeyim;
  Barbarossa harekatı, Adolf Hitler'in 1941 yılında almak zorunda olduğu bir karar neticesinde Rusya'ya başlattığı operasyondur ve tarihin en kanlı operasyonudur. Stalin'in adamı Molotov'un Almanya'daki görüşmesinden sonra Sovyetler'in asıl amacının Romanya petrollerini erişmek ve Türkiye üzerinden sıcak sulara inmek olduğunu anlayan Hitler hem Sovyetler'in balkanlarda çok kan dökeceğini anlamış hem de Romanya petrollerini kaybetmeyi göze alamamıştır.
  Öte yandan yoğun savaş içerisinde olan Hitler'in petrol ihtiyacı da artınca gözünü kafkas petrollerine dikmek zorunda kalmıştır. Burası çok önemli çünkü birçok kişi Hitler neden Rusya'ya girdi? Dünya'yı fethetme hırsı vardı adamda gibi düşünüyor. Kesinlikle hayır Hitler, Sovyet topraklarına bu nedenlerden dolayı girmek zorundaydı. Zaten Finlandiya krizi baş göstermişti, Sovyetler ile Naziler karşı karşıya gelecekti.
  1941'de de Almanya, Japonya ile anlaşarak harekatı başlattı. Plana göre Almanya Moskova'ya gelince Japonya da savaşa dahil olacaktı. Fakat beklenilen olmadı Hitler'in 2 ayda alırız dediği Moskova'ya bir türlü erişilemedi. 15 km kadar yakınına gelindi askerler Kremlini görüyordu ama oradan döndüler. Tam 4 sene geçti, Stalingrad muharebesinde 800. 000 kişi öldü, Leningrad'da ayrı bir katliam gerçekleşti. Kimse Sovyet halkının bu kadar kenetleneceğini düşünememişti. Herkes Stalin karşıtı gözüküyordu ama mesela toprak olunca kadın askerler bile sahneye çıktı. Neticede Rus topraklarındaki kötü hava şartları, Nazilerin hammadde azalışından dolayı malzemelerinin azalması vs derken 1945'te Sovyetler Moskova'dan Berlin'e kadar Nazileri geri püskürttüler. En nihayetinde de Berlin Muharebesi gerçekleşti ve Nisan 1945'te artık Berlin'de sovyet bayrağı dalgalanıyordu.
  0 1
 • Tarihte yok artık diyeceğimiz olaylar

  (tobkz: Dyatlov Geçidi Vakası )
  (tobkz: 18 Ay Kafasız Yaşayan Horoz Mike )
  (tobkz: James Dean )
  (tobkz: Phineas Gage Vakası )
  (tobkz: İdam Edilen Fil Mary )
  neden aklıma gelenler bunlar oldu. hepsi de birbirinden ilginçti.
  0 1
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.