BayanHimmler
En Beğenilen Yazar Sırası
:
100
Toplam Başlık Sayısı
:
1
Toplam Puanı
:
3
Toplam Giri Sayısı
:
4
Bu Ayki Puanı
:
3
En Aktif Yazar Sırası
:
103

BayanHimmler Sözlük Seceresi

 • Gleiwitz Vakası

  Doğru, lakin Japonlara Pearl Harbor cesaretini veren yine Nazilerin yayılmacı ve hırçın politakasıdır.
  0 0
 • Gleiwitz Vakası

  Hitler, sadık Himmler'ine dünyaya gerisinde büyük izler bırakacak olan İkinci Dünya Savaşını çıkartması için mantıklı ve suni bir bahane bulmasını emretti. Dehası bu işlere çok iyi çalışan Himmler için zor değildi elbet. Tarih 31 Ağustos, yıllardan 1939. Bir grup Nazi ajanı Gleiwitz radyo istasyonunu basmış, üstlerinde Polonya üniformaları. Harika bir Polonya aksanına ve tiyatroya halk inanmıştı. Himmler ise ileride soyadı ile anılacak vu operasyonun duyurusunu işittiği an gururlanmıştı. Bu operasyonda bir Alman vatandaşı inandırıcılık uğruna öldürülmüştü. Bu hadiseden bir gün sonra İkinci Dünya Savaşı başladı, Almanya hans'çıklarını Polonya'da Danzig'e dizdi.
  0 0
 • Merak Ediyorum Sizce Dünyayı Kim Yönetiyor?

  Dünyayı, dinler üzerinden destek alınan tarikatların, şirket ve kurumlar sayesinde cebi dolan, kendi tiyatroları olan terör örgütleri ile kişilere kendilerini gizlemek amacı ile bir düşman yaratan, bunları ülkelerinin zenginliklerine zenginlik, kapitalistliklerine kapitalistlik katmak için yapan, asırlardır devlette söz sahibi olmuş aileler yönetmektedir. Kısacası, bunların hepsi dolaylı yollardan yönetiyor.
  0 0
 • İslam'ın Türklere zararları

  Öz Türklerin dini Şamanizm'dir. Ancak Şamanizm'in aktif olduğu dönemler bayağı eski yılları kapsamaktadır. Şamanizm tıpkı Paganizm gibi döneminin dini olarak tanımlanabilir. Türkler belli bir süre sonrasında İslam ile tanıştırılmış ve İslam'ı benimsemişlerdir. Fakat gitgide sadece İslam değil arap kültüründen esinlenmeler başlamıştır ve bir kere el uzatıldı mı kol kaptırılmıştır. Bu arap kültürünün etkilerine halkın bir kısmının körü körüne bağlanmış olması, laik cumhuriyetimizin kuruluşundan sonra yaşanan utandırıcı, rezalet Menemen olayı ya da şeyh sait isyanı gibi hadiselere sebebiyet vermiştir. İslam'ın kadına bakış açısına gelirsek kadın erkek, erkek kadın için yaratılmıştır. Ortada eşitlik söz konusudur, bunu bilimde de görebilirsiniz. Ayrıca kadınların duygusallığı sebebi ile ciddiyet gerektiren mesleklerden mahrum bırakılması düşüncesini safsata olarak buluyorum! Dünya ve ülkemizde milyonlarca çoğu erkekten başarılı bilim, siyaset, hukuk, asker kadınımız bulunmaktadır. Sonuca gelirsek, İslam'ın Türklere verdiği zarar sadece yanlış İslam'ın uygulandığında mümkündür. (Ümmet ve İslam halklarının birleşmesi düşüncesi hariç. Ümmetçiliğin, yani sadece din gibi bir konu üzerinden başka ırka güvenmenin sonucunu tarihte rahatlıkla görebiliriz.)
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.