• tarihi kişilerin özellikle hükümdarların silahları, kişisel eşyaları hatta hizmetkarları ve eşleriyle beraber gömülmesi malumunuz. peki ya günümüzde?
  brezilyalı iş adamı Thane Chiquinho Scarpa, gelen tepkilere aldırış etmeden, öldükten sonra kullanabilmek amacıyla bentley marka aracını gömmek istediğini açıklıyor ve bunun için bir tören dahi düzenliyor. davetli insanların ve gazetecilerin törene katılımından sonra meraklı bakışlar arasında araç gömülecekken şu konuşmayı yapıyor.
  “Milyon Dolarlık Bentley’imi gömeceğimi söylediğim için bana çok kızdınız. Halbuki birçok insan şu gördüğünüz lüks arabadan çok değerli bir şeyi sürekli toprağa gömüyorlar. Kalpler, karaciğerler, akciğerler, gözler ve böbrekler toprağa gömülüyor. Bu çok aptalca. Dışarıda organ nakli bekleyen o kadar çok insan varken sağlıklı ve işe yarar bir çok organı gömüyoruz. Bu israftan başka bir şey değil! Bentley’in bu organlar yanında hiç bir önemi yok. Bir organdan daha değerli hiçbir şey yok, çünkü insan hayatından daha değerli bir şey yok. Burada organlarımı bağışladığımı şu an resmen açıklıyorum!”
  brezilya da o yıl artan organ bağışının yüzde kaçı bu adam sayesinde bilemiyorum ama bu davranışından dolayı kutluyorum.
 • Bende kutluyorum araba gömme olayını da dikkat çekmek için yapmıs güzel bir iş herkesin yapmasını temenni ediyorum ülkemizde dini açıdan birşey olurmu diye yapılmıyor diye düsünüyorum
 • Bu olayın tek riski şudur.
  Özellike ülkemizdeki insan profiline baktığımızda şunu görüyoruz : Hem ahlaksız hem vasıfsız
  Bu durum doktorların bir kısmı için de geçerli.
  Organlarımızı bağışlayacağımızı bilen doktorlar bazı durumlarda yaşama ihtimalimiz varken de organlarımız için bizi öldürebilirler ki bu durum çok yaşanılan bir durumdur çünkü organ ticareti yapan birçok doktor vardır.
  Bu durumun suistimal edilmesine karşı insanlar organlarını bağışlamaktan çekiniyor da olabilir. Eğer ölüm döşeğindeki hastanın durumu daha titizlikle denetlenir veya başındaki doktor sorguya tabi tutulur ve heyet onayı alınırsa bu gibi denetlemeler güven uyandırıp organ bağışını ülkemizde artırabilir.

Bu konuda 1 sayfada toplam 3 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.