• Yahudi soykırımı hakkında oldukça farklı görüşler mevcut. Kimisi o bir yalan hiçbir Yahudi öldürülmedi amaç İsrail devletini kurmaktı derken, birçoğu da Yahudilerin resmen katledildiğini belirtiyor. Sizin görüşleriniz nelerdir. Özellikle kaynaklı bir bilgiye sahip olanlar ayrıca belirtilerse sevinirim.
 • Yahudi soykırımı yaşanmıştır, fakat Yahudi soykırımı içerisinde hem Yahudiler hem Polonya Çingeneleri hem de engelli veya özürlü bir ırk da kıyıma uğramıştır.
  Dachau toplama kampını ziyaretim sırasında verileri okuyup o döneme ait canlı videoları izleme fırsatım olmuştu. Ayrıca belirtmek isterim ki, Hitler İsrail'in kurulmasına yardım etmek için Yahudi soykırımı gerçekleştirdi lafları artık ergen arkadaşlarımızın bile ağzına düşmüş durumdadır ki II. Dünya savaşını bilen veya en azından (bkz:dinleyin! ii. dünya savaşında oradaydım tüm bilinmeyenleriyle anlatıyorum) konusunu takip edenler Hitler'in asıl uğraşının Yahudi soykırımı olmadığını, bahsi geçen kişinin nasıl bir iktidar sarhoşu olduğunu ve bu nedenle de büyüme hırsıyla Yahudileri ezip geçtiğini görebilirsiniz. Yahudiler Hitler'in uzun yolculuğunda bir engeldi. Yolculuğun ana amacı değildi. Amacı Yahudiler olan bir adam ne İngiltere'yi senelerce bombardımana tutardı ne de 4 sene boyunca Rusya ile savaşırdı.
 • @bosveryaaa Bu sorunun cevabı aslında stratejiktir. Kasım 1940'ta Stalin, Nazi Dışişleri bakanı ve daha sonra da Hitler ile görüşmesi üzerine Molotov'u Berlin'e göndermiştir. Molotov'da Hitler'e dörtlü pakta katılmak için bazı şartlar sunmuştur. Bu şartlardan ikisi şöyledir;
  1) Sovyetler ve Bulgaristan arasında bir antlaşma imzalanarak; Sovyetlerin İstanbul ve Boğazlar üzerinde kontrolü sağlayabilmesi için Bulgaristan yardımıyla donanma ve savaş üsleri kurulacaktır.
  2) Türkiye’nin, Sovyetlerin Boğazlar üzerindeki emellerini engellemesi halinde Pakt’a katılan devletler Türkiye’ye askeri yaptırım uygulamak yükümlülüğünü kabul etmek zorundadır.
  Zaten bu istekleri duyan Hitler, Sovyetlerin balkanlarda çok kan akıtacağını fark edip Barbarossa harekatını başlatmıştır.
  Öte yandan Reinhard Heydrich Wannsee Protokolünde Türkiye'deki yahudilerin sayısını belirlemiştir aslında. Fakat Hitler, Türkiye'yi her zaman Rusya'ya karşı olan stratejik konumundan dolayı işbirliği içerisine sokmak istemiştir. Hatta Türkiye'den dönem dönem temsilciler gidip Nazi kamplarını gezmişlerdir de. Hitler hep Türkiye devletiyle işbirliği içerisinde olmak istemiştir. Türkiye'de bir toplama kampı kurulacaksa bile bunu Türkiye ile işbirliği içerisinde yapmak istemiştir.
  Bu noktada Hitler için Türkiye'ye saldırmak hem Sovyetler ile olan savaşı erkenden başlatmak hem de farklı bir coğrafyada başlatmak anlamına gelirdi. Boğazların o dönemler Sovyetler için önemi hayatiydi. Bu nedenle de olası bir Türkiye işgali Rus Alman savaşını Türkiye topraklarında başlatmak olurdu.
  Asıl hedefi Kafkas petrolleri olan Hitler'in işine zaten bu gelmezdi öte yandan daha önce de belirttiğim gibi Hitler, Türkiye'yi Ruslara karşı kendisiyle işbirliği içerisine sokmayı hedefliyordu.
 • Ben daha öncede belirtmiştim Yahudi soykırımı yok ve bu sadece israil devletinin kurulması için sahnelenmiş bir oyun kanıt istiyorsanız ('mustafa Kemal Demirören 'yeni dünya düzeni)

Bu konuda 1 sayfada toplam 4 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.