• Dizisini pek bilmiyorum ben kendilerinden bahsedeceğim.
    Dev cüsseli savaşçılardır, Avrupa'nın korkulu rüyası olmuşlardır. Silah olarak genellikle balta kullanırlar. 865 yılında Danimarka ve İsveç'ten yola çıkıp İngiltere'yi istila etmişlerdir. Sistemleri genellikle vur-kaç şeklindedir. Girerler yıkarlar, ganimetleri toplarlar ve çekilirler. Bazı tiplerine "aklını yitirmiş" denir bunlar kimyasal uyuşturucu kullanıp kendini savaş alanında kaybeder. Avrupa'yı resmen titretmişlerdir.
  • aslında savaşçı olmamakla birlikte sefer haricinde tarım ve balıkçılıkla uğraşmışlar. ingiltereyi işgallerinin yanında fransayada çıkartma yapmışlardır. viking soyundan gelen rollonun torunlarından olan 1. william (p*ç william) ingiltereyi işgal etmiştir ve günümüz ingiltere monarşisinin temelini oluşturmuştur. Ayriyetten vikingler munsö hanedanının kurucusu olan björn zamanında kuzey afrika ve akdeniz kıyılarına kadar gelmişlerdir. isveç te bulunan allah yazılı yüzükte bunun kanıtı olarak gösterilebilr. Ayriyetten vikingler amerika yı keşfeden ırktır

Bu konuda 1 sayfada toplam 2 adet üst yorum vardır.

  1. Yeni Konu Ekleme

    Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

  2. Arama Butonu

    Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.