• "Japon askerleri Nanking'de 100 Çinli'yi kılıçla öldürme yarışması yapıyorlardı. Yarışmanın kuralları çok basitti. Hangi Japon asker 100 Çinli'yi en kısa sürede öldürecek"
  Nanking katliamı işte böyle bir katliamdı.
  Herkesin Japon - Çin savaşı bitti diye düşündüğü bir anda Japon ordularına evlerine dönme değil Nanking'e ilerlemeleri emri verildi. Askerler evlerine değil Nanking'e ilerlemeye can atıyorlardı çünkü onlara tecavüz ve yağma serbest bırakılmıştı.
  10 Aralık 1937 gecesi başlayan katliam Ocak ayının ortasına kadar sürdü. 13 Aralık'ta Çin teslim olmaya hazırdı ama Japon askerlerinin amacı zaten savaş kazanmak falan değildi. 20 bin kadına tecavüz edip öldürdüler. 300 bin de teslim olmaya hazır vatandaşı gerek yarışmalarla gerek toplu kıyımlarla 6 haftada öldürdüler. 100 bin kişiyi de yaraladılar.
  Tarihin en iğrenç katliamlarından birisi olan Nanking katliamının ardından savaş suçluları olarak yetkililer yargılanmak istense de Prens Asaka ise, Japon İmparatorluk Ailesinin bir üyesi olduğu için “dokunulmazlık” hakkından faydalanarak, yargılamadan muaf oldu generallerden birisi de tutuklandı.
 • İğrenç bir katliamdir. Nefret dolu sapık Japon askerlerinin savaşın bitiminden sonra Çine girip insanlar üzerinde öldürme yarışmaları duzenledigi 300.000 kişiyi oldurup 20.000 kisiye tecavüz ettiği olaydir.
 • Nanking katliamı sırasında Japon askerleri bir yarışma düzenliyorlardı. "Kılıçla 100 Çinliyi öldürme"
  Yarışmanın kuralları basitti. 2 Japon askeri 100'er tane Çinliyi kendi saflarına alıyorlardır ve ellerindeki kılıçlarla Çinlileri öldürmeye başlıyorlardı.
  Hangi Japon daha kısa sürede 100 Çinliyi öldürürse yarışmayı o kazanıyordu.
  Japon gazeteleri de bu yarışmayı büyük bir gururla haber yapıyorlardı.

Bu konuda 1 sayfada toplam 3 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.