• Resmin kaynağı: http://commons.wikimedia.org Bundesarchiv Bild 101I-721-0397-34, Frankreich, Panzer VI (Tiger II, Königstiger)
  Tiger II'ler, II. Dünya savaşının en güçlü tanklarıdır ve Nazi Almanya'sının II. Dünya savaşındaki ağır tanklarının genel adıdır. Özellikle Tiger II - Königstiger (Bengal kaplanı anlamına gelir) tam bir baş belasıydı. Hafif ama kıvrak tank olan Panzerlerin esnekliğini almış, aynı zamanda Tiger I'in de kalın zırhını almıştı. Öyle bir tank düşünün ki 70 ton ama arı gibi atak. 1 tiger 10 tane Amerikan yapımı M4 ile başa çıkabiliyor hatta bir M4'ü 2500 m'den imha edebiliyordu. Bunların tek dez avantajı alel acele üretildiği için fazla test edilme imkanının olmayışı ve bu yüzden oldukça fazla mekanik arızaya uğramalarıydı. Bozulan birçok Tiger, Rusya topraklarında bırakıldı çünkü tamir edemediler.
 • The Fury adlı amerikan propagandası filminde de bir sahne vardı. 1 tiger 4 m4'e karşı savaşıyordu. Tiger 3'ünü imha etti ama kahraman Brad Pitt tek kalan m4'üyle Tiger'ı devirebildi.
  Bu Amerikan filmleri zaten sadece Amerika'nın haksız savaş kazançlarını meşrulaştırmak için yapılıyor sanki.
  Zero Dark Thirty'de öyleydi. Usame Bin Ladin'in infazını ezilen bir kadın ajanın başarısıyla duygusallaştımışlardı. İzleyince insan sinirleniyor...

Bu konuda 1 sayfada toplam 2 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.