Resim Kaynağı: http://i.milliyet.com.tr/MolatikGaleri/2018/05/22/fft373_mf29188148.Jpeg
  • 30 Nisan 1945'de,Berlin Muharebesi sırasında kaybettiğini anladığında eşi Eva Braun ile beraber önce zehir alarak ardından kendini vurarak intihar ettiği söylenir.Aslında ölmediği,yıllarca Arjantin'de ya da Antarktika'da saklandığı yönünde komplo teorileri ortaya atılmıştır.Yapılan son çalışmalar 1945'te öldüğünü kanıtlar niteliktedir.
  • Hitlerin intiharı ona sadık olan binlerce insanın da intiharına öncülük etmiştir. Kızıl ordunun Berlin'e yaklaşmasından 72 önce en az 1000 intihar vakası kayıtlara geçmiştir. Hatta yalnızca Berlin'de 1945 yılına ait 7000 den fazla intihar vakası mevcuttur. Hitler bir konuşmasında Almanya'yı ne şartlarda olursa olsun terk etmeyceğini hatta son kan damlasına kadar savaşacağını söylemiştir fakat Hitler'in kendini öldürüdüğü anonsunu duyan Almanlar esaret görmektense ölümü tercih etmişlerdir.....

Bu konuda 1 sayfada toplam 2 adet üst yorum vardır.

  1. Yeni Konu Ekleme

    Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

  2. Arama Butonu

    Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.