• Silahlı ve silahsız olarak ikiye ayrılan ve oldukça farklı boyutlarda olabilen yeni nesil kritik bir hava aracıdır.
  İHA olarak adlandırılan ve genellikle ABD tarafından kullanılan bu araçlar ABD'nin üslerinde konumlandırılır. Özellikle İncirlik üssü Ortadoğu'ya kalkan Drone'lar için vazgeçilmezdir.

  Drone'lar Virginia ve Los Angeles'daki hareket amirliğindeki operatörler tarafından yönetilir ve bu operatörler operasyon aşamasında sivillere ateş etme durumunda olduklarından dolayı da yoğun bir psikolojik eğitimden geçmektedirler.

  Yeni çağın en kritik silahlarından ve gözlem araçlarından olan İHA'lar geliştirilmeye devam etmektedir.
 • 3-5 sene once 24 askerimiz Hakkaride pusuya düsurulup şehit edilmisti, olay herkesi sarsmisti. Ustelik askerlerimiz bolgeye gitmeden once biz bolgeyi dronelarla kontrol etmişiz ancak dronelarda bir sey fark etmemis meğer yolladigimiz dronelar yalnizca canlilara odaklaniyomuş, teroristlerde bunu bildikleri icin ustlerinde şemsiye yada buyuk bir örtu taşimişlar drone bu şemsiyeyi gorup cansiz varlik zannettiginden teroristler tespit edilmemis. Olay cok aciydi ancak, aklin akildan ustun oldugunu ve her problemin bir çaresi oldugunu ben bu olaydan sonra anladim.

Bu konuda 1 sayfada toplam 2 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.