• Bence bu konu başlığı oldukça gel açılmış. Bruce Lee kısaca bir efsanedir.
  27 Kasım 1940'da Kaliforniya'nın San Francisco kentinde dünyaya gelmiştir. Amerika doğumlu olduğuna bakmayın Çin kökenlidir. Gerçek adı da Lee Jun-Fan'dır. Ailesinin Çin Operasında olmasının verdiği avantaj ile Amerika turnesindeyken doğmuştur. Bruce ismi de hastanedeki doktor tarafından kendisine verilmiştir.
  Bruce Lee, küçük yaştan itibaren dövüş sanatları öğrenmeye başlamıştır. Dövüş yolculuğuna Kung Fu ile başlamış. 14 yaşındayken tanıştığı Yip Man'ın öğrencisi olarak da Wing Chun öğrenmeye başlamımıştır. Küçük yaşta dans etmeye başlaması, Wing Chun'a boks tekniklerini katması Bruce Lee'yi ayak hareketlerini çok iyi kullanan, seri ve etkili vuruşlar yapabilen bir dövüş makinesi haline getirdi.
  Öğrendikerini sokakta göstermeye çalışıp sürekli sokak kavgalarına karışınca ailesi Bruce Lee'yi serserilikten uzak tutmak için ABD'ye gönderdi. O da burada Çin kültürünü yaymak adına etrafa Kung Fu öğretmeye başladı. Daha sonra da dizilerde oynamaya başlayarak aktör oldu. Aktörlükte ilerleyen Bruce Lee her filminde kendisine ait bir tarz gösteriyordu sürekli kendi stilini yeniliyordu. Öyleydi ki artık Kung Fu, Wing Chun, Karate, Boks, Tayland boksu, Jujutsu, Kick Boks, Aikido, Judo, Eskrim, Güreş ve Taekwondo gibi tüm dallara hakimdi ve de bunları harmanlayabiliyordu.
  En sonunda fiziksel olarak hastalandı ve doktorları spor sanatını kesinlikle bırakmasını söyledi ama o bunu pek dinleyemedi aklı hep dövüşteydi. En sonunda da yenik düşerek öldü. Ölümünün sebebi tam olarak bilinmiyor ama muhtemelen beyin tümörü deniliyor. Ölümünden sonra tüm Hong Kong yasa büründü ve sokaklara döküldü. Bir efsane genç yaşta göçmüştü.

Bu konuda 1 sayfada toplam 1 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.