• Güney sınırımızda Irak mezhepsel ve etnik olarak bölündü, Suriye ona keza daha uzun,acılı bir süreçten geçiyor..Bir yandan da Türkiye' nin Rus uçağını düşürmesinden sonra Ermenistan Azerbaycana savaş ilan ediyor, Kıbrıs'ta yöneticiler tek Kıbrıs sloganıyla görüşmeler yapıyor..Doğudaki malum durumları biliyorsunuz..Bir şekillendirme ve dizayn döneminin ortasında gelecekle ilgili ne düşünüyorsunuz ?
 • Sonunda yeni bir coğrafya düzeni olmayacak bir kargaşadır benim görüşümce. Karışıklıktan faydalanan bir çıkar grubunun oluşturmuş olduğu terör gruplarının faaliyeti sonucunda meydana gelen kargaşalar Ortadoğu'da sergilenmektedir.
  Bunun başlangıcı da Arap Baharı'dır tabiki.
  Amaç şudur: Irak petrollerini ele geçir, bu petrolleri Suriye üzerinden taşı. Irak'ı ve Suriye'yi ele geçirmemize karşı çıkacak Arap Liderleri ayaklanmalar çıkararak devir.
  Saddam Hüseyin, Kaddafi, Mursi bunların hepsinin sonu bu nedenden dolayı geldi.
  Ermenistan ve Kıbrıs'ın durumu ise, karışıklıktan faydalanan yönetimlerin ufak çıkarlar peşine düşmesidir.
  Sonucunda yeni bir coğrafi düzen oluşacağını zannetmiyorum ama yine de ne olacağı bilinmez.

Bu konuda 1 sayfada toplam 2 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.