Fransa İçişleri Bakanından Camilerle İlgili Şok Karar

  Eklenme Tarihi : 16 Kasım 2015 - Pazartesi 05:34

  Paris'te yaşanan terör saldırılarının ardından Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, kim ve nefret söylemleri yapan camilerin kapatılacağını duyurdu.

  Paris'te yaşanan kanlı terör saldırılarının ardından hem Fransa'da hem tüm Avrupa'da belirli kararlar alınmaya başlandı. 

  Bunlardan bir tanesi de Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve'nin müslümanların ibadetini gerçekleştirdiği camiler hakkında oldu. Cazeneuve, France2 Televizyonu'nda yaptığı açıklamada kin ve nefet içerikli söylemleri yapan tüm camilerin kapatılacağını bildirdi ve bununla ilgili çalışmaların başladığını belirtti.

  Bunun yanında ülkeden gelen diğer bir açıklama ise Fransa Başbakanı Manuel Valls'den oldu. Valls, nefret içerikli söylemlerle müslümanları körükleyen imamların derhal sınır dışı edilceğini söyledi.

  Son belirlemelere göre en az 132 kişinin yaşamını kaybettiği, 349 kişinin de yaralandığı ard arda gerçekleşen terör saldırılarından sonra IŞİD'den dolayı ne yazık ki tüm dünyada müslümanlara karşı farklı bir bakış açısı yaşandığını görüyoruz.

  Kaynak: sputniknews

   


Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.