Yakın ve Uzak Tarihin En Büyük Seks Skandalları

Seks skandalları hem yakın hem de uzak tarihe damgasını vurmuş olaylardır. Kimisi başarıyla gizlenebilmiş, sonradan ortaya çıkmıştır. Kimisi de hemen ortaya çıkıp ünlü kişilerin kariyerlerine kadar etki etmiştir. 

Sizler için geçmişten günümüze en büyük seks skandallarını sıraladık. İşte o isimler...

1- Bill Clinton ve Monica Lewinsky

Bill Clinton, eşi Hillary Clinton'ı beyaz sarayda sekreteri Monica Lewinsky ile aldatmıştır. Çok büyük bir skandala sebep olan bu yasak ilişki sonucunda Clinton'ın istifası istenmiştir. Fakat Hillary Clinton'ın eşi Bill Clinton'a destek vermesi sonucunda istifa gerçekleşmemiştir.

2- Jawaharlal Nehru ve Edwina

Jawaharlal Nehru, Hindistan'ın ilk başbakanıdır. Mahatma Gandhi'nin zaferinden sonra İngiltere Hindistan'dan çekilmeye karar vermişti. 1948 yılında ise bunun organize edilmesi için İngiltere Lord Louis Mountbatten'ı Hidistan'a gönderdi. Lord'da Hindistan'a eşi Edwina ile birlikte gitti. Ne varki eşi Edwina'nın gönlü orada başbakan Nehru'ya kaydı ve yasak aşk yaşadılar. Bu seks skandalı o dönem Hindistan'dan gizlendi, isyan çıkarmalarını istemediler. 

3- John Profumo Olayı

İngliliz Hükümetinin Savaş Sekreteri olan John Profumo 19 yaşındaki bir kız olan Christine Keeler ile yasak aşk yaşayınca 5 Haziran 1963 yılında istifa etmek zorunda kaldı. Christine Keeler ilişikinin yaşandığı sırada Sovyet ajanlarıyla ilişki halindeydi bu nedenle de John Profumo'nun ülke sırlarını ifşa etmiş olabileceği tahmin edildi. Profumo bu iddiaları ısrarla reddetse de ait olduğu Harold Macmillian hükümetine olan güvenilirliğin azalmasına sebep oldu. Kendi de politikadan men edildi.

4- II. Katerina

Çariçe Katerina, Büyük Katerina olarak da adlandırılan 18. yy'ın en etkin isimlerinden birisidir. Rus Çarı Petro'nun torunu Peter ile evli olan II. Katerina her ne kadar Kırım'ı Rusya'ya katan ve 34 yıl boyunca Rusya'yı yöneten bir isim olsa o da zoraki bir evlilik mağduru olmuştur. Hem kendisinin hem de kocasının Peter mutsuz evliliklerinden dolayı çok sayıda yasak aşk yaşadığı bilinmektedir.

5- Thomas Jefferson ve Hizmetçi Kız

Thomas Jefferson ABD'nin 3. başkanıydı. 1801'de başkanlığa başlayan Jefferson 1809'a kadar ABD başkanlığını yaptı. Jefferson'ın adı o dönem evinde bulunan hizmetçi kızla yaşadığı seks shop skandalına karıştı, fakat Jefferson bu iddiaları şiddetli reddetti. Daha sonradan yapılan DNA testleri gösterdiki hizmetçi köle kızın doğurduğu 6 çocuk da Jefferson'a aitti.

6- Munsinger Olayı

Kanada'nın ilk seks skandalı olan Munsinger zamanında çok büyük bir yankı uyandırdı. Kanada'nın Diefenbaker hükümetinde yer alan bir takım bakanların ismi bir seks skandalına karıştı. Bu seks shop skandalı ise Kanada bakanları ile Rus ajanı arasındaydı. Skandal tüm ülkeyi sarsarken skandalın ortasındaki isim ise Gerda Munsinger'di. Munsinger Diefenbaker kabinesindeki birçok bakanla yatmıştı. Gerda Munsinger Ottawa'da yaşayan Alman aslılı bir Sovyet ajanıydı. Görevi çoğunlukla gittiği ülkelerdeki üst düzey yöneticilerle aşk yaşayıp Sovyetlere bilgi sızdırmaktı.
1955'te Kanadaya yerleşen Munsinger, 1961'de Almanya'ya geri gönderildi. Skandal ise kapalı kapılar ardında çözüldü. Munsinger bugün Soğuk Savaşın Mata Hari'si olarak anılır.

7- Canaan Banana

Resim: Canaan Banana sağda gözlüksüz olan.

Canaan Banana ise tarihin en ağır seks skandallarından birini yaşayan ve yaşatan kişiydi. 1980 - 1987 yılları arasında Zimbabve'nin ilk devlet başkanlığını yaptığı sıralarda adı bir skandala karıştı. Suçlamalar ise şöyleydi: 11 farklı suç, aralarında eşcinsel ilişki ve çalışanları cinsel ilişkiye zorlama suçlamaları da var. Banana hükümet korumalarıyla kağıt oynayıp dans etmekten, onları ilişkiye zorlamaktan ve diğer suçlamalardan dolayı 1999 yılında hapis cezasına mahkum edildi.

İlginizi çekebilecek diğer galeriler

Biyografiler

 • Marilyn Monroe CV
  BİYOGRAFİ
 • Ömer Hayyam CV
  BİYOGRAFİ
 • Vecihi Hürkuş CV
  BİYOGRAFİ
 • Platon CV
  BİYOGRAFİ
 • Adile Naşit CV
  BİYOGRAFİ
 • Albert Einstein CV
  BİYOGRAFİ
 • Mahatma Gandhi CV
  BİYOGRAFİ
 • Fatih Sultan Mehmet CV
  BİYOGRAFİ
 • Che Guevara CV
  BİYOGRAFİ
 • Vladimir Lenin CV
  BİYOGRAFİ
 • Al Capone CV
  BİYOGRAFİ
 • Henry Ford CV
  BİYOGRAFİ
 • Heinrich Himmler CV
  BİYOGRAFİ
 • Jean-Jacques Rousseau CV
  BİYOGRAFİ
 • Alan Turing CV
  BİYOGRAFİ

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.