Tarihin En Büyük Aşkları

Tarihten günümüze kadar yaşanan birçok aşk vardır ki bunların birçoğu hikayelere konu olmuş, birçoğu efsanelere dayandırılmış ve birçoğunu da mitolojide yerini almıştır. Fakat bu listedekiler biraz daha farklı... Faşist bir lidere aşık olan kadının intihar girişimleri, aşık olduğu kadınla evlenmek için tahtını bırakan kral... Oldukça realistik hikayelerle bir duygu seline kapılacaksınız.

Keyifli okumalar.

1- Marcus Antonius ve Kleopatra Aşkı

Hayatı çalkantılarla ve entrikalarla dolu olan meşhur ve güzel Kraliçe Kleopatra, aşık olduğu adam Jül Sezar'ın ölümünden sonra oldukça zor günler geçirdi. Sezar'ın ölümünün ardından Roma İmparatorluğu da doğu-batı olarak ikiye bölündü. Roma’nın bölünmesiyle beraber Kleopatra’nın hayatı tamamen değişti ve Sezar’a duyduğu aşkın kat ve kat fazlasını duyacağı hayatının aşkı Marcus Antonius ile tanıştı.

Bu aşkı tüm detaylarıyla öğrenmek için detaylı "Marc Anthony ve Kleopatra Aşkı" paylaşımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2- Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan Aşkı

Osmanlı tarihinde önemli bi yer tutan bu aşk, Osmanlı padişahlarının en etkili isimlerinden Kanuni Sultan Süleyman gönlünü Rus asıllı bir cariyeye kaptırmasıyla başladı. Saraydaki adı Hürrem olarak bilinen bu cariye, Kanuni Sultan Süleyman’ı cazibesiyle ilk bakışta etkilemeyi başardı ve Sultanı kendine aşık etti.

Bu aşkı tüm detaylarıyla öğrenmek için "Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan Aşkı" paylaşımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3- Napolyon Bonapart ve Josephine Aşkı

Bu aşk Napolyon Bonapart ile gerçek adı Rose olan sevgilisinin yaşamış olduğu aşktı. Rose, gerçek ismini sevmediği için Napolyon ona Josephine demeyi tercih etti. Josephine’de bu ismi Napolyon’a olan aşkından dolayı ölene kadar kullandı.

Bu aşkı tüm detaylarıyla öğrenmek için "Napolyon Bonapart ve Josephine Aşkı" paylaşımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

4- Franklin D. Roosevelt ve Eleanor Aşkı

Amerikan Başkanı Franklin Roosevelt ve Eleanor Roosevelt ile arasındaki ilişki 1903 yılında başladı. Aynı yıl Kasım ayında nişanlanan çift ve 1905 yılında büyük bir mutlulukla dünya evine girdi.

Bu aşkı tüm detaylarıyla öğrenmek için "Franklin D. Roosevelt ve Eleanor Aşkı" paylaşımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

5- Prens Rainier ve Grace Kelly Aşkı

Monako Prensi Rainier ile oyuncu Grace Kelly ilk defa 1955 yılında Cannes Film Festivali'nde bir araya geldi. Tanıştıkları an birbirlerinden oldukça etkilenen Grace Kelly ile Prens Rainier yaklaşık bir yıl süren flört dönemi yaşadı.

Bu aşkı tüm detaylarıyla öğrenmek için "Prens Rainier ve Grace Kelly Aşkı" paylaşımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

6- John Lennon ve Yoko Ono Aşkı

John Lennon ile Yoko Ono, ilk kez 1966 yılında Ono'nun Londra'daki resim sergisi açılışında tanıştı. Bu ikilinin tanıştığı dönemlerde evli olan John Lennon eşi ile arasında bir takım problemler yaşıyordu. Sonunda beklenen oldu ve John Lennon eşi Cynthia ile anlaşmalı bir şekilde boşandı. 

Bu aşkı tüm detaylarıyla öğrenmek için "John Lennon ve Yoko Ono Aşkı" paylaşımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

7- Prens Edward ile Wallis Simpson Aşkı

Edward ile Wallis Simpson’ın aşkı tarihteki en duygusal ve en anlamlı aşkların başındadır. ABD'li Wallis Simpson, çocukluğunda zengin bir aileden gelmesine rağmen, babasının ölümüyle maddi anlamda sıkıntı yaşamış olan bir genç kızdı. İlk evliliğini bir deniz subayı ile yapan Wallis, eşinin alkol bağımlısı olması sebebiyle evliliğini hemen sonlandırdı. Wallis, daha sonra ikinci bir evlilik yaptı ve bu evliliği sırasında İngiltere'de veliaht olan Prens Edward ile tanıştı.


Bu aşkı tüm detaylarıyla öğrenmek için "Prens Edward ile Wallis Simpson Aşkı" paylaşımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

8- Adolf Hitler ve Eva Braun Aşkı

Dünyanın kaderini değiştiren isim Adolf Hitler ve Eva Braun aşkı da tarihin tozlu sayfalarına karışmış gizli bir aşk olmuştur. Eva, Adolf Hitler ile tanıştığında 18 yaşındaydı ve Heinrich Hoffman’ın fotoğraf atölyesinde çalışıyordu. Hitler'i gördüğü anda köre körüne aşık olan Eva Braun politikayla hiç alakası olmayan birisiydi. Fakat aşık olduğu insan onun alışkanlıklarını baştan aşağı deiğiştrip onu kendi fikirlerinden beslenen bir insan yapacaktı.

Bu aşkı tüm detaylarıyla öğrenmek için "Adolf Hitler ve Eva Braun Aşkı" paylaşımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

9- Voltaire ve Emilie du Chatelet Aşkı

Dünyaca ünlü Fransız yazar Voltaire, Fransız kraliyet ailesi tarafından son derece sevilen bir yazardı. Aşık kadın Emilie du Chatelet ise genç, akıllı ve kültürlü bir bayandı. İkilinin birbirleriyle tanışması Emilie'nin Marquis du Chatelet ile evli olduğu zamanlara denk geldi. Emilie, Voltaire ile tanıştıktan sonra ondan öyle etkilendi ki bu aşk için evliğinini bitirdi.​ 

Bu aşkı tüm detaylarıyla öğrenmek için "Voltaire ve Emilie du Chatelet Aşkı" paylaşımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

10- Evita Ve Juan Peron Aşkı

Tarihte unutulmayacak bir aşk hikayesi de Evita ve Juan Peron aşkıdır. Bu aşk hikâyesi 1940′lı yılların Arjantin’in de yaşandı. Evita ve Juan, Arjantin’de politik açıdan güçlü kişilerdi. İkilinin arasındaki tek fark Evita’nın maddi imkansızlıklarının olmasıydı.

Bu çift ile ilgili, Evita’nın fakirlikten kurtulmak için Juan’ı baştan çıkartdığı söylendi ve Juan'ı parası için tercih etti denildi. Her ne şekilde olmuş olsa da Evita Juan’ı kendisine âşık etmeyi başardı ve bunun yanında kendisi de Juan’a deli gibi âşık oldu.

Bu aşkı tüm detaylarıyla öğrenmek için "Evita Ve Juan Peron Aşkı" paylaşımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.